Netradicinė integruota pamoka

  Sausio 22 d. II g klasės mokiniams vyko netradicinė integruota informacinių technologijų (mokyt. Jonė Poliakienė) ir etikos (mokyt. Dana Gecevičienė) pamoka, kurioje pristatyta Baltijos medijų raštingumo programa. Mokymus vedė Audrė Jokubauskytė – jaunoji medijų raštingumo instruktorė, IREX savanorė. IREX yra pasaulinė plėtros organizacija, dirbanti dėl teisingesnio, sėkmingesnio ir vieningesnio pasaulio, o programa padeda Baltijos šalių jaunimui kritiškai vertinti juos supančią aplinką. Pamokoje lektorė mokė, kaip reaguoti į naujienas ir sustabdyti klaidingos informacijos sklaidą. Melagingos informacijos gausu socialiniuose tinkluose, todėl mokiniams pasiūlyta idėjų, kaip prasmingiau išnaudoti laiką, kurį paprastai jie praleidžia medijose, o kai kurių įpročių net atsisakyti. Programa ragina: ,,Būk savo proto šeimininkas: mąstyk ir spręsk atsakingai. Įkvėpk, įvardink emociją, kurią jauti, ir priimk sprendimą, ar tai išvis yra verta tavo laiko.“ Instruktorė patarė visada įsitikinti, ar informacija tiksli ir patikima, įvertinti kelis šaltinius, o kartais pasinaudoti ir faktų tikrinimo priemonėmis. Pamokos pabaigoje akcentuota, jog kiekvienas turėtų jausti atsakomybę už tai, kokią informaciją pateikia socialiniuose tinkluose.