20220923_120707

Netradicinė istorijos pamoka Butrimonių bibliotekoje

  Holokaustas – vienas tragiškiausių įvykių Lietuvos istorijoje. 1994 metais rugsėjo 23-oji paskelbta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, skirta pagerbti Vilniaus geto likvidavimo 1943 metais aukas. Per Holokaustą naciai ir jų kolaborantai Lietuvoje nužudė daugiau nei 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. čia gyvenusių žydų.

  Butrimonių gimnazijos II g klasės mokiniai kartu su Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialo bibliotekininkėmis prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“, skirtos Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti. Vyresnioji bibliotekininkė Asta Daironienė supažindino mokinius su knygų paroda, primenančia Lietuvoje gyvenusių, nužudytų ar išgelbėtų žmonių istorijas. Gimnazistė Miglė Kmieliūtė skaitė Leibo Stockio eilėraštį ,,Žydiškos gatvelės“, kuris leido įsivaizduoti, apie ką galvojo Vilniaus gete įkalinti žydai. Antrokų gimnazistų skaitomos ištraukos iš Primo Levi knygos „Jei tai žmogus“ kvietė susimąstyti ir dar kartą pajausti to meto skaudžius įvykius ir išgyvenimus. Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė papasakojo apie žydų bendruomenės gyvenimą tarpukariu Butrimonyse, jų ekonominę ir kultūrinę veiklą.

  Po netradicinės pamokos bibliotekoje mokiniai vyko į masinės žydų žūties vietą Klydžionių kaime (1941 m. rugsėjo 9 dieną čia buvo sušaudyta per 900 Butrimonių, Punios ir Stakliškių žydų), kur nužudytųjų atminimą pagerbė tylos minute ir padėjo akmenėlius su užrašytais žydų vardais, kaip atminties simbolį.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter