IMG_20240208_101300

Netradicinė pamoka „Augu kartu su knyga“ Butrimonyse

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialas partnerio teisėmis šiais metais vėl dalyvauja projekte „Augu kartu su knyga“, kurį organizuoja Butrimonių gimnazijos mokytoja Rita Peckuvienė ir LKKSS Vilniaus skyriaus pirmininkas atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius.

Šio projekto tikslas – formuoti mokinių įprotį skaityti, kas padėtų gilinti žinias ir skaitymo patirtį pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka (bendraamžiais, tėvais, mokytojais), problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai.

Vasario 8 d. bibliotekoje vyko netradicinė pamoka: antros klasės mokiniai skaitė labiausiai patikusius tekstus iš nupirktų ir padovanotų knygų. Ankstesnėse pamokose ir namuose mokiniai jau buvo skaitę knygeles (V. Platzner knyga „Gediminas ir Vilniaus įkūrimo legenda“, L. Paltanavičiaus „Eime į gamtą“). Užsiėmimo metu mažieji skaitytojai noriai pasakojo, kas jiems labiausiai įsiminė iš perskaitytų knygų. Vėliau, atsižvelgiant į mokinio teksto suvokimo gebėjimus ir patirtį, įgytą aptariant ištraukas, vaikams buvo užduoti klausimai, į kuriuos jie mielai atsakinėjo.

Projekto partnerė Marytė Burneikienė antrokams padovanojo skaitinių dienoraštį, kuris padės analizuoti, vertinti knygas ir jų turinį. Projekto sumanytojas A. Dudavičius džiaugėsi puikiais antrokų skaitymo įgūdžiais ir kartu su projekto partneriais pakvietė Butrimonių mažuosius skaitytojus į knygų mugę.

Kitos šio projekto veiklos numatytos pavasarį. Tikimės, jog draugystė su knygomis pamokų metu ir po pamokų sužadins vaikų poreikį skaityti ir patirti nuostabių nuotykių kartu su knygų personažais.

Alytaus r. sav. viešosios bibliotekos Butrimonių filialo bibliotekininkė Asta Daironienė,

Butrimonių gimnazijos pradinių klasių mokytoja Rita Peckuvienė