thumbnail_EPD 2020

Netradicinė pamoka ,,Kultūros paveldo objektai šalia mūsų“

Kasmet rugsėjį vykstančių Europos paveldo dienų metu Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis siekia atkreipti dėmesį į vis dar nepažintą Lietuvos kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį.

Rugsėjo 21 d. vyko integruota pamoka 8 klasėje ,,Kultūros paveldo objektai šalia mūsų“. Pamoką vedė istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė ir rusų kalbos mokytoja Lyda Karlonienė. Istorijos mokytoja kalbėjo apie Kultūros paveldo svarbą, Alytaus rajono teritorijoje saugomus objektus. Mokiniai įdėmiai žiūrėjo filmą apie Alytaus rajone esančias ir saugomas mitologines vietas bei akmenis. Pamokos pabaigoje aštuntokai žinias pasitikrino ir įsivertino, atsakinėdami į viktorinos ,,Ar žinai, kad…“ klausimus. Viktorinoje geriausiai sekėsi Rugilei Gudelaitytei, Tomui Kvedaravičiui, Emilijai Supranavičiūtei, Gabijai Mironaitei, Orestui Seiliui. Visi dalyviai buvo apdovanoti Alytaus rajono savivaldybės prizais. Rusų kalbos mokytoja rekomendavo mokiniams pasižiūrėti pasakojimą apie Butrimonis YouTube rusų kalba.

Mokiniai suvokė, kad kultūros paveldas – tai šalies istorija, kurta per šimtmečius, ir kad tai reikia išsaugoti ateinančioms kartoms.