Linksmasis futboliukas

Neužmirštamos „Linksmojo futboliuko“ turnyro akimirkos Butrimonių ikimokyklinio ugdymo skyriuje

Futbolas – sena ir populiari komandinė sporto šaka. Šio žaidimo šaknys siekia net Antikos laikus. Tai prestižinis žaidimas visame pasaulyje. Futbolo žaidimo taisyklės nėra sudėtingos, o pasaulio futbolo čempionatai yra labiausiai žiūrimos tarptautinės sporto varžybos.

Jau daug metų tokį sveikatinimo virusą ikimokyklinėse ugdymo įstaigose yra pasėję Lietuvos Futbolo Federacijos organizatoriai. Neseniai praūžusi Europos judrumo savaitė paskatino Alytaus rajono Butrimonių ikimokyklinio ugdymo skyrių vėl prisiminti šio žaidimo įgūdžius. Rugsėjo 27 d. įstaigoje praūžė tikras futbolo taifūnas. Šventinio turnyro ,, Linksmasis futboliukas“ tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, populiarinti futbolo žaidimą, motyvuoti sportui ir suteikti vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų. Jau nuo pat ankstyvo ryto priešmokyklinio ugdymo grupėje virė aistros. Pirmąjį turnyro etapą vaikai pradėjo išbandydami futbolo programėlę ,,Išmaniosiose grindyse“. Tokių aistrų, kokios užvirė vaikams žaidžiant ,, išmanųjį futboliuką“, priešmokyklinėje grupėje galėjo pavydėti bet kuri sporto arena. Rytmečio saulei išdžiovinus rudeninę rasą, varžybos buvo tęsiamos lauko erdvėse. Į šį projektą aktyviai įsitraukė visi bendruomenės nariai: pedagogai, vaikai, auklėtojų padėjėjos. Mažieji futbolininkai susirinkusiesiems pademonstravo kamuolio valdymo elementus, futbolo žaidimo įgūdžius. Rungtynių dalyvius ir sirgalius trykštančia energija bei geromis emocijomis ypač užkrėtė auklėtojų bei jų padėjėjų draugiškos futbolo varžybos. Į darželio gyvenimą visu greičiu įsiveržęs futbolas tikrai suteikė kitoniškumo, įskiepijo vaikams pasitikėjimo savimi, pasėjo daug daug gerų emocijų bei naudingos patirties.

Logopedė Rasa Kleponienė