20190614_085120

Paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filiale vyko Gedulo ir vilties dienos paminėjimas. Šiemet minime 78-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17500 žmonių.

Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė įtaigiu pasakojimu priminė sudėtingą Lietuvos istorijos laikotarpį, kurį šiuolaikiniams paaugliams sunku suprasti. Šių metų pilietinės iniciatyvos tema ,,Tremties vaikų žaislai“. Tremtinių pasakojimuose apie praleistą vaikystę tremtyje atsispindi kasdienė kova už gyvenimą ir išgyvenimą. Daugelis į tremtį pakliuvusių vaikų stengėsi dirbti sunkius darbus dėl pastovaus alkio, maisto trūkumo, stengėsi padėti kaip įmanoma savo tėvams, broliams ir seserims. Daugelio vaikų vaikystė pasibaigdavo kartu su prasidėjusia tremtimi.

6, II-III g klasių mokiniai skaitė jautrius poezijos posmus, tremtinių prisiminimus apie jų žaislus ir žaidimus vaikystėje. Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Dana Gecevičienė, o bibliotekininkė Asta Daironienė supažindino su bibliotekoje esančiais kūriniais apie tremtį.