1

Pasaulio žydų kongreso inicijuojama akcija gimnazijoje

Sausio 27 d. Butrimonių gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pasaulinės akcijos ,,We remember“ (,,Mes prisimename“), kuri skirta pagerbti Holokausto aukų atminimą.  Nacių okupuotoje Lenkijoje įkurta Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia Vokietijos koncentracijos stovykla, kurioje nužudyta per 1,1 mln. žydų. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šiemet ši diena siejama kartu su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis.

Netradicinė istorijos pamoka vyko Alytaus rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Butrimonių filiale. Bibliotekininkė O. Zakarauskaitė-Paplauskienė supažindino mokinius su spaudinių paroda. Istorijos mokytoja D. Adžgauskienė papasakojo apie holokausto tragediją, apie nacių ideologiją ir vykdytą politiką, nukreiptą prieš žydus, getų kūrimo ir masinio žydų naikinimo ypatybes okupuotuose Vidurio ir Rytų Europos kraštuose, apie žmones, kurie gelbėjo žydus rizikuodami savo ir savo šeimos narių gyvybėmis.

I g klasės mokiniai kartu su istorijos mokytojomis D. Anušauskiene ir D. Adžgauskiene uždegė atminimo žvakutę žydų žudynių vietoje Klydžionių kaime. D. Anušauskienė priminė, kad tragedija, ištikusi žydų tautą karo metais, neaplenkė ir Butrimonių miestelio – 1941 m. rugsėjo 9 dieną žydai buvo atskirti nuo kitų miestelio gyventojų ir sušaudyti (965 žmonės)  Klydžionių kaime. IV klasės mokiniai integruotos istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros metu stebėjo bei aptarė dokumentinį filmą ,,Aušvico specialioji komanda – gyvieji numirėliai“, paremtą išlikusių gyvų holokausto liudininkų pasakojimais.

Akcija mokiniams prasmingai įrodo, jog Holokaustas, kaip tragiškas istorijos etapas, negali pasikartoti.

Butrimonių gimnazijos informacija

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter