243163907_328491285720244_623023702254484842_n

Patyriminės pradinukų veiklos Alytuje

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Rugsėjo 28 d. 1-2 klasių mokiniai lankėsi Alytuje ir dalyvavo patyriminėse edukacijose Alytaus kraštotyros, Archeologijos ir Anzelmo Matučio muziejuose.

Kraštotyros muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Verslai ir amatai. Puodininkystė“. Mokiniai išsiaiškino molio savybes, patys jį minkė, lipdė ir pasigamino bei dekoravo molinį indelį. Susipažino su molio panaudojimu keramikoje. Taip pat įvardino 2-3 kitas  molio panaudojimo sritis.

Lankydamiesi Alytaus archeologijos muziejuje mokiniai susipažino su įvairiais senovėje naudotais daiktais. Praplėtė akiratį apie akmens amžiaus laikotarpį. Pabandė senoviniais būdais medyje ir akmenyje išgręžti skyles, trindami akmenimi grūdus „sumalė“ miltus. Didelį susidomėjimą vaikams sukėlė karžygio šarvai, ginklai bei senoviniai papuošalai – juos ne tik apžiūrėjo, bet ir pasimatavo. Interaktyvioje lentoje mėgino pastatyti trobas ir pilis, taip pasitikrino savo žinias apie praeitį.

Išvyką mokiniai užbaigė A. Matučio muziejuje: svečiuodamiesi rašytojo name, išsaugotame  autentiškame jo darbo kambaryje klausėsi ir mokėsi žaismingų eilėraštukų, greitakalbių, įdomių pasakojimų apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą.

Išvyka mokiniams buvo naudinga ir patraukli: jie ugdė pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos,  skaitmeninių technologijų ir socialines kompetencijas.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.

Mokytojos Sigita Žvinakienė, Nijolė Karkauskaitė