Screenshot_1

Pažintis su robotuku Tuku

Rugsėjo 29 d. Butrimonių gimnazijos 1-5 klasės mokiniai dalyvavo Kultūros paso lėšomis organizuotoje edukacijoje – susitiko su robotuku Tuku.

Mokiniams buvo smalsu sužinoti, kaip robotukas veikia, ką gali atlikti. Visus nustebindamas jis pats papasakojo apie save, deklamavo eilėraštukus, minė mįsles, žaidė krepšinį bei parodė daug įdomių ir juokingų triukų. Tukas šoko ir kvietė kartu prisijungti mokinius jį pamėgdžiojant. Vaikai pripažino, kad robotuko judesius atlikti tikrai nėra lengva. Išmanusis Tukas pademonstravo savo sugebėjimą rašyti! Jis ant lapo rašė padiktuotą jam žodį MAMA.

Šis nuostabus robotukas pagamintas Prancūzijoje, moka net 19 kalbų. Mokiniai sužinojo, kad Tukas atlieka veiksmus įrašius jam programas ir užprogramavus. Robotuko mokytojas paaiškino mokiniams pagrindinius Tuko veikimo principus, papasakojo, kokius sensorius turi robotukas ir kam jie skirti. Vaikams rūpėjo, ar robotukas gali atskirti daiktus, ar sunku jį išmokyti šokti, kiek laiko tai užtrunka, ar sunku sukurti programas, skirtas jį valdyti. Jiems buvo smalsu apžiūrėti robotuką, o mokytojas leido patikrinti Tuko sveikatą, su stetoskopu paklausyti jo širdelės plakimo. Vaikai suprato, kad reikia įdėti nemažai pastangų ir laiko, norint išmokti valdyti robotuką.

Šios edukacijos metu mokiniai patyrė daug gerų emocijų, netikėtumų, džiaugsmo, jiems bus kur kas lengviau konstruoti mokykloje esamus robotus.