20230922_103353

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido diena. Šiais metais minėjome  jau 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. 1943 metų rugsėjo 23-ąją buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.

Rugsėjo 22 d. 8 klasės mokiniai su istorijos mokytoja Dalia Adžgauskiene prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atminties kelias“ ir vyko į žydų žudynių vietą Alytaus r. Klydžionių kaime. Prie paminklo holokausto aukoms atminti susitikome su Prienų r. Stakliškių gimnazijos II g ir III g klasių mokiniais ir jų mokytojomis Dana Gecevičiene ir Loleta Aliukevičiene. Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė papasakojo apie Butrimonių miestelio žydų gyvenimą ir jų likimą per Antrąjį pasaulinį karą. Lietuvių kalbos mokytoja Dana Gecevičienė pasidalijo prisiminimais apie savo senelius – Juozą ir Adelę Buinickus, slėpusius profesoriaus Leonido Donskio tėvą.

Mokiniai tylos minute pagerbė nekaltai nužudytus žmones, padėjo simbolinį atminimo akmenuką.