20120101_134114

Pilietinė iniciatyva Butrimonių gimnazijoje

2019 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau dvyliktą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Butrimonių gimnazijos bendruomenė taip pat prisijungė prie pilietinės iniciatyvos. Mokiniai kartu su mokytojais 8 valandą uždegė žvakutes kabinetų languose, pasakojo vieni kitiems, ką jie žino apie šiuos įvykius iš tėvų ar senelių pasakojimų.

Šią istorijos – pilietiškumo pamoką pratęsė gimnazijos fojė literatūrinė kompozicija ,,Atmintis gyva…“ Renginys prasidėjo Lietuvos himno giedojimu. Literatūrinę kompoziciją paruošė III-IV g klasių mokiniai. Dar kartą buvo prisiminti žmonės, paaukoję gyvybes 1991 –ųjų metų sausio 13- ąją, kritę su žodžiu ,,Lie- tu- va“ lūpose, nes, anot Just. Marcinkevičiaus, ,,savo rankomis jie laikė apglėbę ne svetimą, ne užgrobtą, o savo žemę, jų akys buvo pakeltos į dangų“. Jų atminimas pagerbtas tylos minute. Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė priminė, jog prieš 28 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Gimnazijos fojė veikė ekspozicija, skirta tragiškiems Sausio -13- osios įvykiams.

Butrimonių gimnazijos informacija