1

Pilietinio ugdymo diena Butrimonių gimnazijoje „Meilė jungia mus visus“

Vasario 14-ąją Butrimonių gimnazijoje vyko pilietinio ugdymo diena, prasidėjusi šventiniu minėjimu, skirtu valstybės atkūrimo dienai. Sveikindamas bendruomenę su 102-osiomis Lietuvos valstybės atkūrimo metinėmis, gimnazijos direktorius Valdas Valvonis linkėjo pilietiško požiūrio, kuris padeda pamatus nuolatiniam valstybės kūrimui ir puoselėjimui.

Istorijos mokytoja D. Adžgauskienė, kalbėdama apie 1918 metų Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto pasirašymo aplinkybes ir svarbą, pabrėžė, kaip svarbu kiekvienai kartai prisiminti reikšmingus Lietuvai istorinius pasiekimus ir pagerbti tų istorinių įvykių asmenybes, jų veiklos sprendimus, atvedusius Lietuvą į dabartinį statusą, kad patys aktyviai puoselėtume ir gintume  tai, kas sunkiai iškovota – tautos ir valstybės laisvę. Pasipuošusi tautine simbolika gimnazijos bendruomenė išreiškė pagarbą savo valstybės tradicijoms, pasidžiaugdama bendruomeniškumu ir tuo, kad esame laisvi bei galime prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo.

Nepaprastai jautriai suskambo tautiškumą puoselėjančios dainos apie tėvynę „Nupiešiu Lietuvą“ ir „Yra šalis“, kurias atliko mažieji gimnazijos choristai, parengti muzikos mokytojos Neringos Valvonienės. Meninės kompozicijos skaitovus parengė pradinių klasių mokytojos  ir lietuvių kalbos mokytoja Renata Balčiūnienė. Įtaigiai, jausmingai deklamuojami eilėraščiai apie tėvynę, tautą, Lietuvą palietė širdis, skatino susimąstyti apie žmogaus ir tėvynės ryšį, savo valstybės istoriją. Gimnazijos bendruomenė tradiciškai paminėdama šią svarbią valstybei dieną stiprina savo bendruomeniškumą, kaskart pasidžiaugdama, kad esame laisva, nepriklausoma valstybė, turinti senas tradicijas.

Antroji pilietinio ugdymo dienos dalis – gimnazijos mokinių tarybos inicijuotas renginys „Meilė jungia mus visus“. Gimnazijos ugdytiniai kartu su klasių vadovais kūrė ir dekoravo širdį, kaip meilės žmogui ir Tėvynei simbolį. Tokia veikla leido atsiskleisti mokinių kūrybiškumui, per kūrybą išreikšti savo požiūrį į kuriančiąją meilės galią, subūrė bendram darbui ir gražiam, prasmingam bendradarbiavimui. Savo kūrinius kiekviena klasė pristatė kartu su parengta daina apie meilę. Entuziazmas, pozityvi energija, džiugesys tiesiog užpildė gimnazijos erdves. Skambėjo įvairios stilistikos dainos: nuo 8-o dešimtmečio šlagerių iki šiuolaikinių kūrinių. Mokinių kūrybinės veiklos rezultatai buvo džiuginantys: estetiškas, apgalvotas įvaizdis, derantis  su pasirinkta daina, pačios dainos entuziastingas atlikimas, dekoruotų širdžių simbolinės prasmės ir aiški siunčiama žinutė- meilė ir žmogui, ir tėvynei suvienija, sujungia ir padaro mus stiprius.

Tokio pobūdžio neformalaus ugdymosi dienos veikla tikslinga ir prasminga, skatinanti kūrybiškumą, bendradarbiavimą, ugdanti pilietiškumą ir bendražmogiškąsias vertybes.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter