20230526_124130

Pirmokai – iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ dalyviai

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) devintus metus iš eilės inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2023“ ir kviečia šalies bendrojo ugdymo mokyklas prisijungti prie šios nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos. Iniciatyvos tikslas yra suteikti 1-12 klasių mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant į šį procesą mokinių tėvus/globėjus, supažindinant su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.

1 klasės mokiniai gegužės 26 dieną lankėsi Nerijaus ir Aušros Malinauskų ūkyje. Šeimininkai svetingai pasitiko ūkio kieme, papasakojo ūkio įkūrimo istoriją. N. Malinauskas pakvietė į garažą apžiūrėti ūkio technikos. Pirmokėlius nustebino technikos gausa ir kai kurių agregatų dydis. Ypatingo dėmesio sulaukė naujausias ūkininko pirkinys – javų derliaus nuėmimo kombainas Claas Lexion 600TT. Vaikai smalsiai apžiūrėjo kombainą, užlipo į kabiną, „pasimatavo“ vairuotojo sėdynę. Vaikai sakė, kad jaučiasi lyg būtų lėktuve. Ne mažiau mažuosius nustebino puikiai veikiantis pats seniausias didelis, geltonas ratinis traktorius KIROVEC K-701.

Apžiūrėjus ūkio techniką, A. Malinauskienė pakvietė susipažinti su ūkio gyventojais – ožkomis ir avimis. Ožkytės buvo labai smalsios, noriai bendravo, skanavo duonytę, tačiau avytės laikėsi atokiai savo būryje, žiūrėjo įtariai ir visai nenorėjo bendrauti. Malinauskų dukra Aistė nekantravo supažindinti su ūkio puošmena – arkliais. Tai trys ristūnai: mama Karūna (8 metai) ir dvi jos dukros. Vyriausioji Princesė (1 m.)ir mažoji Karmen, gimusi prieš šv. Velykas. Vaikus sužavėjo arklių išvaizda, atsargumas, ramybė.

Susipažinę su ūkio gyventojais pirmokai buvo pakviesti į poilsio erdvę prie tvenkinio. Smagu buvo suptis, nusileisti nuo čiuožynės, apsilankyti Aistės namelyje, stebėti tvenkinio gyventojus. Pirmokai dar ilgai čiauškėjo, dalinosi įspūdžiais, pasakojo įvairias istorijas.

Dėkojame N. ir A. Malinauskams už galimybę susipažinti su ūkininkavimu, nuoširdų pasakojimą, malonų bendravimą.

1 klasės mokytoja Rita Peckuvienė