kuciukai-pagal-mociutes-recepta-medium

Pirmokai šventėms jau pasirengę!

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kūčioms ir Kalėdoms, gimnazijos pirmokai sulaukė smagaus pasiūlymo – patiems išsikepti kūčiukų. Edukaciją vaikams surengė mokinės Mėjos šeima. Vaikai nekantriai laukė kūčiukų kepimo pamokos. Tėtis Žygintas, kuris dirba virėju, pirmiausia papasakojo apie savo profesiją. Vėliau vaikus supažindino su kūčiukų kepimo tradicijomis, prisiminė savo vaikystę ir kaip vieną šilčiausių, įsimintiniausių įvardijo kūčiukų kepimą su visa šeima. Taigi, aptarę kūčiukų receptą, apžiūrėję, pačiupinėję, pauostę produktus, visi ėmėsi veiklos. Kiek vaikiškos laimės ir džiaugsmo, tikėjimo ir juoko sklido kočiojant, pjaustant, formuojant kepinius. Na, o kol kepė kūčiukai, vaikai pasiruošė žolelių arbatą ir kantriai laukė, kada galės juos skanauti.

Kas gali būti svarbiau ir smagiau už patirtis, kurias mums vaikystėje perduoda tėvai, seneliai. Džiaugiamės ir dėkojame tėveliams už puikią patyriminio ir karjeros ugdymo pamoką bei malonų bendradarbiavimą.

Mokytoja Nijolė Karkauskaitė