Prezidentės dovana – Trispalvė

Esame pripažinti viena iš bendruomenių, įdomiai organizavusių Lietuvos Valstybės atkūrimo 95-ąsias metines. Akcijos „95 žodžiai Lietuvai. Iš širdies į širdį“ baigiamasis renginys gimnazijoje palietė ir darželinuko, ir brandaus amžiaus butrimoniškio širdį. Kvietimas atvykti Į LR Prezidentūrą nebuvo labai netikėtas. Mokinių ir mokytojų delegacija, vadovaujama gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio, vasario 22 d. dalyvavo išradingiausiai šventusių Vasario 16-ąją apdovanojimuose. Kartu nusivežėme ir pagrindinį šventės atributą – širdį, kruopščiai sudėliotą iš butrimoniškių, gimusių nuo 1918 m. iki 2013 metų linkėjimų, ir organizuotos šventės akimirkų nuotraukas.

Prezidentė savo kalbą pradėjo apie žmogaus širdį, apie trispalvę ir apie Vasario 16-osios reikšmę kiekvienam lietuviui. Įteikusi dovanas nusifotografavo su kiekvienos bendruomenės atstovais, pati vedė ekskursiją po pagrindines sales, papasakojo apie jų paskirtį, parodė savo darbo kabinetą. Kartu pakvietė pirmiesiems aplankyti parodą, surengtą pirmajam Atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės Prezidento Algirdo -Mykolo Brazausko 20-osioms prezidentavimo metinėms pažymėti. Aplankę parodą ilgai stoviniavome prie naujausio Šarūno Saukos meno kūrinio „Lietuvos vardo tūkstantmečiui“ skirto paveikslo. Paveikslas išties įspūdingas, grįždami namo dar apie jį diskutavome. Prasminga viešnagė apdovanojimas ir kaimo bendruomenių pilietiškumo ir idėjų įvertinimas kėlė džiaugsmą kiekvieno mūsų širdyje.

Genovaitė Žiurinskienė Direktoriaus pavaduotoja ugdymui