Prof. Antano Kmieliausko vardo dailės kabinetas

Dailininkas, skulptorius, grafikas, profesorius Antanas Kmieliauskas (1932-2019) glaudžiai susijęs su Butrimonimis – gimė netoli Butrimonių, Olendernės kaime, mokėsi Butrimonių pradžios mokykloje ir progimnazijoje, tad pirmieji jo kūriniai buvo sukurti Butrimonių bažnyčiai. Menininkas visą gyvenimą palaikė ryšius su mokykla, mielai dalyvaudavo renginiuose. Vos įžengus į Butrimonių gimnaziją, kiekvieną pasitinka A. Kmieliausko dovana savo mokyklai – didžiulė freska, nutapyta 2011 metais.

Menininkas yra sukūręs daugiau kaip 80 skulptūrų, taip pat tapė portretus, religinės tematikos paveikslus, freskas. Jo kūryba itin įvairialypė, jis naudojo skirtingas medžiagas, reiškėsi skirtingose dailės srityse. Menininkas yra nutapęs net apie 2000 kv. metrų freskų. Nuo 1957 m. A. Kmieliauskas dalyvavo parodose, 1975 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, 1991 m. pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją. Jis yra Alytaus r. Garbės pilietis. 2010 m. Simne atidengtas jo sukurtas paminklas „Motina“ po pasaulį išblaškytiems krašto vaikams, partizanams, žuvusiems, nukankintiems, sušaudytiems, ištremtiems.

2017 m. rugsėjo 1 d. pagerbiant iškilų kraštietį, Butrimonių gimnazijoje buvo atidarytas Antano Kmieliausko vardo dailės kabinetas. Menininkas padovanojo gimnazijai keletą įrėmintų savo grafikos, tapybos darbų, nuotraukų su savo žymesnėmis skulptūromis, keliolika darbo įrankių.

Džiaugiamės, turėdami gyvą begalinio darbštumo ir atsidavimo savo darbui ir idėjai menininko pavyzdį.