Programa „Dzyvų Dzyvai“

Pilietinio ir tautinio neformaliojo vaikų švietimo regioninio tapatumo stiprinimo programos „Dzyvų Dzyvai“  įgyvendintojai Butrimonių gimnazijos Margirio šeimynos grupė kartu su projekto koordinatore Genovaite Žiurinskiene, vadove Neringa Jančiauskaite ir 6a klasės vadove Asta Lugauskiene spalio 8 dieną išvyko į Dzūkijos nacionalinį parką,  susipažino su Dzūkijos regiono ir Šilinių dzūkų istorijos, kultūros paveldu. Pažintinę ekskursiją  su Dzūkijos nacionaliniu parku mums suorganizavo Merkinės vaikų ir jaunimo etnografinio kolektyvas „Kukumbalis“ , vadovė Rita Černiauskienė.

Smagu buvo vaikštinėti po Dzūkijos gyvenvietes, stebėti gamtą, apžiūrėti Simo ir Judo bažnyčią, susipažinti su išlikusiomis įdomiomis šio regiono tautinės savimonės išraiškomis, dainomis, žaidimais,  drevine bitininkyte. Pažaisti , padainuoti, susipažinti vieniems su kitais, įkopti į drevę ir pasmaguriauti medaus buvo ir smagu, ir įdomu, ir naudinga.

 Margirio šeimynos informacija