20230511_132012

Protų mūšis ,,Iš Dzūkijos kraitės“

Gegužės 11 d. Butrimonių gimnazijos komanda ,,Laimėk arba susigėsk“ dalyvavo Alytaus rajono gimnazijų protų mūšyje ,,Iš Dzūkijos kraitės“ Simno gimnazijoje. Butrimonių gimnazijai atstovavo III g klasės mokiniai: Jauneika Matas, Kerevičiūtė Kamilė, Marcinkevičius Karolis, Senutaitė Simona ir I g klasės mokinys Orestas Seilius. Protmūšis skirtas Dzūkijos (Dainavos) krašto metams paminėti.

Protmūšį sudarė trys turai. Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie savo krašto istoriją, geografiją, literatūrą, tautosaką, reikėjo teisingai įvardinti dzūkiškų žodžių reikšmes. Protmūšyje varžėsi penkios rajono gimnazijų komandos, mūsų komanda, konsultuota istorijos mokytojos Dalios Adžgauskienės, laimėjo antrą vietą.

Pakilios nuotaikos grįždami namo užsukome į Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos naujo renginių sezono atidarymo šventę. Visiems įspūdį paliko amerikietiško stiliaus mokyklos interjeras, tautodailininkų parodos ir edukacijos, smagios ir įtraukiančios sveikatinimo veiklos.

Matas Jauneika, III g klasė