Rudens šventė „Monstrų mokykla“

Kai šalnos pakanda paskutinius žiedus, o margaspalviai medžių lapai nukloja žemę, kai saulės apsilankymas džiugina vis rečiau, o į palangę vis dažniau barbena lietutis, tuomet Butrimonių gimnazijos pradinukai švenčia „Rudenėlio“ šventę. Tradiciškai šventę organizuojanti 4 klasės bendruomenė  nutarė ją švęsti kitaip. Savaime aišku, kad buvo baimės ir nerimo, nes dažnas vis dar užduodame klausimą: „Heloviną švęsti ar ne?“ Nutarėme, kad reikia apie tai kalbėti su vaikais, geriau pažinti Helovino  šventimo tradicijas ir prasmę. Todėl visą gimnazijos bendruomenę spalio 29 d. pakvietėme dalyvauti „Monstrų mokyklos“ veiklose, o 31 d. atvykti į įstabių moliūgų žibintų įžiebimo vakarą su nuostabiausiomis „Gojelio“ raganaitėmis.

Jau spalio 25-tos rytą mokinius mokyklos fojė nustebino „Tėvų klasės“ sukurta įpūdinga „Monstrų siena“. Visą savaitę mokiniai, jų tėveliai ir mokytojos Helovino tema puošė klases, kitas mokyklos erdves bei ruošėsi „Monstrų mokyklos“ veikloms: Helovino kostiumų demonstravimui per pertraukas ir pamokas bei fotosesijai prie „Monstrų sienos“ „Baisiai gražiausio“ kostiumo rinkimams, rašė šiurpes „Vienaakio Monstro šiurpių istorijų konkursui“, piešė piešinius kompiuterinio piešinio konkursui „Helovinas-2021“, ruošėsi paslaptingai „Monstrų“ valandai klasėje.

Spalio 29 dienos rytą, paskutinę dieną prieš atostogas, mokiniai į mokyklą žingsniavo pakilios nuotaikos, neatpažįstamai pakeitę savo išvaizdą, pozityviai nusiteikę, užvaldyti artėjančių atostogų bei Helovino dvasios. Aplink zujo vampyrai, zombiai, skeletai, raganos, vaiduokliai… Gimnazijos fojė raganos irštvoje buvo skaitomos „Vienaakio Monstro“ šiurpios istorijos, prie „Monstrų sienos“ vyko fotosesija konkursui „Baisiai gražiausias kostiumas“. Visa „ Monstrų mokyklos“ bendruomenė buvo pakviesta „Alkanų Monstrų“ pietų ir vaišinosi baisiai skania vegetariška sriuba be žmogienos.

O kokia šventė be prizų ir dovanų? Šiuo tikslu „Tėvų klasė“ įsteigė „Rudenėlio“ šventės „Monstrų mokykla“ prizinį fondą, kurį Butrimonių bendruomenė dosniai rėmė, tad dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiomis dovanomis, o nominacijų nugalėtojai prizais.

Moliūgų žibintų skobėjai varžėsi dėl penkių nominacijų: „Įspūdingiausio moliūgo“ nominacija įteikta 2 klasės mokiniui Nojui Paplauskui, „Pikčiausio moliūgo“ – 3 klasės mokinei Aistei Malinauskaitei, „Linksmiausio moliūgo“ – 1 klasės mokinei Lukrecijai Žitkevičiūtei, „Didžiausią moliūgų žibintą“ pristatė I g klasė, o gausiausią moliūgų žibintų būrį išskobė 4 klasė.

„Vienaakio Monstro šiurpių istorijų konkurse“ mokiniai varžėsi dėl devynių nominacijų. Už meniškiausią istoriją apdovanota Meda Valaitytė, 5 klasės mokinė, už originaliausią istoriją – Miglė Lukaševičiūtė, 4 klasės mokinė, už nuoširdžiausią istoriją – Austėja Senutaitė, 4 klasės mokinė, už juokingiausią istoriją – Aistė Malinauskaitė, 3 klasės mokinė, už tikroviškiausią istoriją – Elvinas Senūta, 5 klasės mokinys, už šiurpiausią istoriją – Dominykas Dauknys, 4 klasės mokinys, už įspūdingiausią – Austėja Šareikaitė, 6 klasės mokinė, už netikėčiausią istoriją – Tijus Paplauskas, 4 klasės mokinys, įdomiausią istoriją sukūrė, 4 klasės mokinys Danielis Dragašius.

Kompiuterinių piešinių konkurse „Helovinas – 2021“ 1 vietą laimėjo Emilija Blaževičiūtė, 2 kl., 2 vietą – Liepa Lukošiūnaitė, 5 kl., 3 vietą – Austėja Senutaitė, 4 kl.

„Baisiai gražiausio kostiumo“ konkurse ikimokyklinio skyriaus ir -4 klasių amžiaus grupėje nugalėjo Austėja Senutaitė, 5-8 klasių grupėje – Gabrielė Šarkaitė, Ig-IVg klasių grupėje – Gabija Macidulskaitė.

Į renginio veiklas prisijungė ir vyresniųjų klasių mokiniai, choro ir šokio būreliai. Ypač aktyviai dalyvavao 5, 6, 7, I g klasių mokiniai ir jų vadovės. Spalio 31-tos vakarą renginį „Monstrų mokykla“ vainikavo moliūgų žibintų įžiebimas. Gausa nustebinusį dalyvių būrį prie mokyklos pasitiko Butrimonių kultūros centro šokių kolektyvo „Gojelis“ raganaitės. Kai moliūgų žibintai savo švieselėmis nušvietė mokyklos prieigas, visi vakaro dalyviai susišildė karšta arbata, skanavo „Monstrų kraujo sriubos“, „Raganos pirščiukų“ ir „Vaikų kauliukų“.

Žibintų įžiebimo vakare buvo smagu sutikti buvusius mokinius jau su savo šeimomis, Butrimonių miestelio ir gretimų kaimų gyventojus bei į Butrimonis užsukusius svečius.

Šiandien noriu pasidžiaugti, kad renginys buvo sėkmingas. Nuo ko tai priklauso? Visų pirma nuo idėjos, kuria visi tikėjome. Nuo bendruomeniškumo, vieningumo, mokinių tėvų, vietos verslininkų, gyventojų dosnumo bei žmonių noro pašėlioti. O svarbiausia – bendravimo išsiilgimas ir, aišku, puikus oras.

Ši šventė įrodė, kad Butrimonyse bendruomeniškumas gan skvarbus. Nuoširdus ačiū Butrimonių gimnazijos „Tėvų klasei“ ir 4 klasės mokinių tėvams už idėjas, atiduotą laiką, visokeriopą pagalbą; gimnazijos mokiniams, jų tėveliams už aktyvumą, nuostabius, baisiai šiurpius kostiumus, renginio rėmėjams – už dosnumą. Ačiū gimnazijos direktoriui už iniciatyvos palaikymą, Butrimonių bibliotekos darbuotojoms ir pradinių klasių mokytojoms už partnerystę, Butrimonių seniūnijos seniūnui, kad visada yra šalia ir palaiko gimnazijos iniciatyvas. Ačiū visiems už tikėjimą, kad tik bendrystėje mes galime padaryti daug nuostabiai gražių darbų.

Pradinių klasių mokytoja Rita Peckuvienė