Naujų mokslo metų skrydžio pradžia Butrimonių gimnazijoje

  Sugrįžimas į mokyklą visada yra įvykis ir mokiniams, ir jų tėveliams, ir mokytojams. Turbūt nerastume tokio, kurio kaskart neapimtų toks pažįstamas džiugesio, viltingo laukimo ir lengvo nerimo jausmas, priverčiantis širdį plakti greičiau. To jausmo taip trūko per griaudinčią kovido pandemiją, griežtai įspraudusią visuomenę į Prokrusto lovą. Todėl šiemet mokyklinio rugsėjo pradžia tikrai ryškesnė, kai galima, rodos, net kvėpuoti laisviau. Tik slegia globalių baisių įvykių nesitraukiantys šešėliai.

  Šitokiame fone šiemet Mokslo ir žinių dieną Butrimonių gimnazijos bendruomenė pradėjo Butrimonių Išganytojo bažnyčioje, kur šv. mišias ta intencija aukojo klebonas Virgilijus Balnys.

  Po jų gimnazijos vidiniame kiemelyje gausiai susirinkę mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, svečiai mėgavosi šventiniu reginiu ir bendryste. Iškilmingai skambant maršui, su švelniu jauduliu akyse abiturientai vesdamiesi pirmokus apėjo garbės ratą.

  Šventę itin papuošė muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo  choro daina „Sparnai gerumo“ ir mokytojos Živilės Patinskaitės šokėjų šokis „Palaimink, Dieve, mus“   – giliąją kūrinių prasmę perteikė subtili kompozicija, žiūrovus džiugino, stebino išgryninta estetika, žadinanti šviesias emocijas.

  Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, sveikindamas savo bendruomenę, pasidžiaugė per 20 naujai atvykusių į gimnaziją mokinių ir pabrėžė bendruomeniškumo svarbą, kiekvieno – mokinio, mokytojo, tėvų – atsakomybes bei glaudų bendradarbiavimą siekiant visapusiškos pažangos. „Kad bendruomeniškumas duoda teigiamus rezultatus, iliustruoja tai, kad aktyvių mokyklos darbuotojų bei geranoriškų tėvų dėka pasiekėme įspūdingą laimėjimą – nacionaliniame Mokyklų edukacinių erdvių konkurse šeštą kartą iš eilės tapome laureatais“, – kalbėjo V. Valvonis.

  Gimnazijos bendruomenę pasveikino Alytaus rajono savivaldybės mero patarėja Dalia Paulauskaitė, perdavusi mero A. Vrubliausko linkėjimus ir savivaldybės dovanėles visiems pradinukams. Maloniai nuteikė patarėjos paviešintas faktas, kad šiemet savivaldybė įpareigojo maitinimo paslaugas gimnazijai teikiančią įmonę sudaryti galimybę mokiniams rinktis ne iš dviejų, kaip buvo iki šiol, bet iš penkių patiekalų.

  Šilčiausius sveikinimus mokiniams bei jų mokytojams skyrė Butrimonių bendruomenės “Šviesa”  pirmininkė Zita Lukoševičienė. Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas įteikė voką su piniginiu prizu, skirtu šių mokslo metų pažangiausiai klasei. Prizą  tradiciškai įsteigė gimnazijos direktorius, seniūnas, klebonas, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas, dalyvavęs šventėje, Z. Lukoševičienė. Praėjusiais mokslo metais pažangiausia klase tapo penktokai.

  Šventėje taip pat dalyvavo Alytaus rajono garbės pilietis, Alytaus apskrities totorių bendruomenės, Raižių musulmonų religinės bendruomenės pirmininkas Ipolitas Makulavičius.

  Penkioliktus metus rugsėjo 1-ą mokyklose vykdoma socialinė akcija „Apsaugokime mūsų ateitį“, kurią organizuoja VšĮ „Saugi pradžia“ kartu su Saugaus Darbo Garanto (SDG) įmonių grupe. Šiemet Butrimonių gimnazijoje apsilankė Saugaus Darbo Garanto Alytaus skyriaus darbuotoja Joana Jančiukienė, kuri įteikė pirmokams atšvaitines liemenes ir spalvinimo knygeles, palinkėjo saugaus kelio į mokyklą.

  Gimnazija didžiuojasi savo pedagogais, kurie nuolatiniu kruopščiu darbu padeda mokyklos bendruomenei pasiekti  nuostabių laimėjimų. Šį rugsėjį su mokykla atsisveikino ilgametė istorijos mokytoja, kraštotyros būrelio vadovė ir gimnazijos muziejaus puoselėtoja Danutė Anušauskienė. V. Valvonis, dėkodamas mokytojai už atsakingą, kruopštų ir labai reikšmingą darbą puoselėjant istorinę mokyklos atmintį ir kuruojant gimnazijos muziejų, mokytojos dėka tapusį geriausiu iš Lietuvos mokyklų muziejų, įteikė padėką, o D. Anušauskienės delno atspaudas papuošė gimnazijos Garbės galeriją. Šioje galerijoje yra ir prezidento Valdo Adamkaus, operos primadonos Irenos Milkevičiūtės bei kitų iškilių asmenų delnų atspaudai bei parašas.

  Gimnazija džiaugiasi ir didžiuojasi turėdama aktyvių tėvų „klasę“: jų veikla, išskirtiniai renginiai ir iniciatyvos stiprina bendruomenės tarpusavio ryšius bei tapatumo jausmą. Aktyviems tėvams direktorius įteikė padėkas už nuoširdų bendradarbiavimą ir pozityvią socialinę partnerystę bei gimnazijos tradicijų puoselėjimą.

  Visada jautrios akimirkos, kai taria žodį abiturientai ir pirmokėliai. Labai šiltus nuoširdžios padėkos žodžius savo mokytojams skyrę dvyliktokai įteikė jiems gėles, o sveikindami pirmokus, padovanojo po sąsiuvinį ir pieštuką. Mielas pirmokėlių pasisakymas prieš didelę auditoriją kėlė atlaidžią šypseną ir susižavėjimą vaikišku nuoširdumu.

  Šventė baigiasi, bet suvokimas, kad kliūtis įveiksime tik susitelkę ir palaikydami vieni kitus, taip kiekvienam tampant svarbia savo mokyklos augimo dalimi, žadina optimizmą.

  Žinojimas, kad vėl daug laisviau gali suktis mokyklinio gyvenimo ratas, leidžia mėgautis artimu bendravimu, grąžina ryškias gyvenimo spalvas, troškimą kurti ir dalintis. Viltis, kad šie mokslo metai bus pakankamai saugūs, o iššūkius įveikti seksis daug lengviau, gimnazijos bendruomenei suteikia stiprybės.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė

 

 

 

Pasidalinkite šia galerija

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter