PB150010

Šalies mokyklų muziejų apžiūros baigiamoji konfederacija Vilniuje

Lietuvos jaunimo turizmo centras 2011m.lapkričio 17d. Vilniuje,Lietuvos nacionalinėje galerijoje vykdė baigiamąją šalies mokyklų muziejų apžiūros konferenciją ir darbų parodą.“Mokyklinis minėjimas- tautinis, kultūrinis ir istorinės atminties išsaugojimo lobynas“.

Konkursas buvo vykdomas dviem etapais: gegužės mėn. Regionuose(Suvalkijos-Dzūkijos, Žemaitijos ir Aukštaitijos) ir lapkričio 17d. baigiama Vilniuje.Šiame konkurse vienintelis iš Alytaus rajono dalyvavo Butrimonių gimnazijos muziejus(Vadovė Danutė Anušauskienė).Mūsų muziejaus veikla regioniniame (Suvalkijos-Dzūkijos) etape buvo labai gerai įvertinta.Kraštotyros būrelis ir muziejaus vadovė buvome apdovanoti padėkos raštais ir vertingais prizais.

Dalyvauti baigiamajame konkurso etape – konferencijoje ir darbų parodoje buvo pakviesti atstovai mokyklų, kurių muziejai buvo geriausiai įvertinti regioninių konkursų apžiūrose.(Iš šalyje veikiančių 408 mokyklinių muziejų, konkurse dalyvavo 150).Baigiamojoje konferencijoje dalyvavo ir Butrimonių gimnazijos muziejaus vadovė bei trys kraštotyrininkės:Domantė Venčkauskaitė, Alma Laužonytė ir Laura Vasiliauskaitė.Malonu buvo pamatyti darbų parodą, paklausyti mokinių ir mokytojų pasisakymų bei darbų apibendrinimo.Geriausiai įvertintų muziejų mokyklų vadovai bei kraštotyrininkai buvo įvairiai apdovanoti.Mūsų gimnazijos kraštotyros būrelis ir muziejaus vadovė buvome apdovanoti padėkos raštais, knygomis bei vertingu prizu- DVD grotuvu.

Konferencijos pabaigoje žiūrėjome ekspoziciją Naciohnalinėje dailės galerijoje, norintys galėjo apsilankyti Valdovų rūmuose.

Butrimonių gimnazijos kraštotyros būrelio ir muziejaus vadovė
Danutė Anušauskienė