20231214_111926

Šauniausiems mokiniams – šauni išvyka

Gruodžio 14 d. gimnazijos 5-8, I-IV g klasių 46 šauniausieji (labai gerai besimokantys ir reprezentuojantys gimnaziją Lietuvoje) mokiniai su mokytojomis Jolita Mensevičiene ir Vilma Mielaikiene lankėsi Vilniuje bei dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

5-7 klasių mokiniai edukaciniame užsiėmime nagrinėjo Vytauto Labanausko ir Dominykos Adomaitytės sukurtą animacinį filmą „Močiutės blynai“ – susipažino su skaudžia senolių atskirties problematika, aiškinosi pagrindinio personažo veiksmus, emocijas bei jų kilmės priežastis, sužinojo, kokiomis priemonėmis buvo sukurtas šis animacinis filmas. Paskui poromis kūrė savo originalų animacinį filmuką „Prisimink močiutę“ bei diskutavo, kaip galima sumažinti senolių socialinę atskirtį.

Tuo pat metu 8, I-IV g klasių mokiniai dalyvavo „Objektų teatre“, sužinojo, koks tai teatras, kokie jo specifiniai bruožai bei kuo jis skiriasi, o galbūt nesiskiria nuo klasikinio, tradiciškai suvokiamo lėlių teatro. Šiose kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai turėjo galimybę patys tapti objektų teatro kūrėjais – sukūrė ne tik istoriją bet ir lėles, kurių pagalba perteikė savo kūrybines idėjas.

Po įdomių užsiėmimų gimnazistai pasivaikščiojo siauromis šventiškai pasipuošusiomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėjo egle Katedros aikštėje, pramogavo „Akropolio“ ledo arenoje. Išvykos metu mokiniai praplėtė savo kūrybines patirtis, ugdėsi gyvenimo įgūdžių, socialines, komunikavimo ir pažinimo kompetencijas. Išvyka finansuota Alytaus rajono savivaldybės remiamo mokinių užimtumo projekto „Gabių mokinių skatinimo programa „Būk šauniausias“ lėšomis.