1 (2)

Susitikimas su studijuojančiais ir baigusiais informacinių technologijų studijas

Jau ne vienerius metus Butrimonių gimnazijos mokiniai turi galimybę mokytis programuoti Jaunųjų informatikų akademijos NVŠ būrelyje „Algoritmavimas ir programavimas C++ kalba“. Daugelis būrelio narių galvoja ateityje apie studijas, susijusias su informacinėmis technologijomis, tad būrelio vadovės iniciatyva birželio 2 dieną įvyko virtualus susitikimas su šiuo metu besimokančiais ir jau baigusiais informacinių technologijų kryptį pasirinkusiais buvusiais Butrimonių gimnazijos mokiniais.

Kadangi programuoti būrelyje mokosi I-II g ir IV g moksleiviai, nusprendėme į susitikimą pakviesti visus I g ir II g klasės mokinius. Susitikime dalyvavo Vilniaus universitete IT besimokantis antro kurso studentas Lukas Sudvajus, VU Programų sistemas studijuojantis trečio kurso studentas Dautartas Valvonis, Mantas Makulavičius, šiuo metu tęsiantis Mechanikos inžinerijos ir Mechatronikos magistro studijas Vokietijos Braunšveigo technikos universitete, bei jau baigusi informacinių technologijų studijas ir šiuo metu dirbanti Donata Mielaikaitė.

Svečiai papasakojo mokiniams, kaip jie pradėjo programuoti, kaip jiems sekėsi mokytis universitete, kuo skiriasi mokslas gimnazijoje ir aukštojoje mokykloje. Ragino nebijoti pradėti programuoti ir net jei nesisektų, nenusiminti, nenumesti pradėto darbo, o bandyti įveikti sunkumus. Mokiniams rūpėjo, ar stojant mokytis į programavimą reikalingos labai geros matematikos žinios: Dautartas ir Lukas patikino, kad svarbesnis loginis mąstymas, kad informacinių technologijų yra įvairių sričių, kur kiekvienas gali surasti, kaip save realizuoti.

Mantas papasakojo apie savo studijas Vokietijoje, kodėl jas pasirinko, kalbėjo apie vertinimą, nustebindamas mokinius, kad geriausias pažymys yra vienetas. Mantas pabrėžė, kad šiuo metu mechatronika, robotika nėra tokios populiarios studijos kaip programavimas, bet šiose studijose taip pat yra labai daug programavimo ir absolventai darbdavių yra labai laukiami.

Donata papasakojo moksleiviams, kad gerai besimokantiems studentams yra galimybės mokytis užsienyje. Ji mokėsi Italijos universitete Free University of Bozen-Bolzano bei atliko praktiką Šveicarijoje, vėliau keletą metų dirbo Šveicarijoje CERN. Teiravomės, ar iš tiesų informacinių technologijų studijas renkasi daugiausia vaikinai. Donata ir vaikinai sakė, kad iš tiesų merginų, pasirinkusių programavimą, nėra daug, bet kitose informatikos srityse jų tikrai yra.

Svečiai džiaugėsi įdomiomis studijomis patikindami, kad reikia daug mokytis, nes atsiranda vis naujų dalykų, tačiau sakė, kad išmokti programavimo pagrindai jiems tikrai pravers. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Mielaikienė patikino mokinius, kad kiekvienas gali pasiekti savo tikslų dirbdamas ir mokydamasis kaip ir mūsų svečiai, kurie sėkmingai mokėsi mūsų gimnazijoje. Pavaduotoja džiaugėsi ir dėkojo, kad svečiai surado laiko pabendrauti su mokiniais, nes tokie susitikimai paskatina mokinius tobulėti.

Informacinių technologijų mokytoja Jonė Poliakienė pakvietė visus mokinius ir svečius sužaisti Kahoot! žaidimą „Apie IT“. Smagu, kad mokiniai drąsiai kovėsi su profesionalais ir, nors kovos nelaimėjo, bet užėmė 2 vietą, užleidę pirmą vietą Mantui.

Mokytoja Jonė dėkojo savo buvusiems mokiniams už dalyvavimą ir džiaugėsi jų pasiekimais, o savo esamiems mokiniams linkėjo būti aktyviems ir nebijoti bandyti.