20230331_110820

Svečiuose lėlių teatras „Boružėlė“

Alytaus rajono Butrimonių gimnazija ir Alytaus rajono viešosios bibliotekos Butrimonių filialas vykdo projektą „Augu kartu su knyga“, kurio tikslas formuoti mokinių įprotį skaityti, kas padėtų gilinti žinias ir skaitymo patirtį pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka, problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai.

Įgyvendinant šio projekto veiklas, š. m. kovo 31 d. į svečius atvyko projekto partneris – Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos lėlių teatras „Boružėlė“ ir 1-2 klasių mokiniams padovanojo miniatiūrą „Peliukų nuotykiai bibliotekoje“, o 3-4 klasių mokiniams – „Žvėreliai apie skaitymo naudą“.

Spektaklių personažai – teatro lėlės – mažuosius  knygų bičiulius kvietė suvokti knygą kaip informacijos, pažinimo, komunikavimo ir mokymosi priemonę, išsamiau susipažinti su biblioteka ir jos vykdoma veikla.

Abiejų grupių mokinukai turėjo galimybę susipažinti su Kamišibai teatru ir išklausyti  sekamą istoriją pagal C. Flood kūrinį „Įkyrūs triušiukai“. Neabejoju, jog spektakliai tokio amžiaus vaikams suteikia galimybę ugdyti kitokį požiūrį į aplinką, įvairias emocijas, garsus, judesius, daiktus. Taip pat suteikia rimties, pasiruošimo, atsakingumo kitoje aplinkoje. Mūsų pradinukams spektakliukai labai patiko: savo emocijas jie parodė plodami, trepsėdami, o susižavėjimą išreiškė susižavėjimo šūksniais…

Už nuostabius miniatiūrų tekstus dėkojame jų autorei Genovaitei Lukšaitei ir betarpiškai su vaikais bendravusioms  „Boružėlės“ lėlių teatro aktorėms, Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjai Nijolei Pakštienei, darbuotojoms Vilijai Budraitienei, Audronei Sinušaitei ir Jolantai Šilinskienei.

Butrimonių gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Rita Peckuvienė