Liepos_6_

„Tautiška giesmę“ giedokime drauge!

  Kaip ir kiekvienais metais, Liepos 6-ąją 21 val. visi pasaulio lietuviai giedos „Tautišką giesmę“ vardan vienybės. Esame įvairūs ir mūsų istorijos skirtingos, bet visų širdyse yra vieta, skirta Lietuvai. Mes esame nevienodi, bet vieningi. Lietuviai. Prisijunk ir patirk nepamirštamą vienybės ir pasididžiavimo akimirką, kuri vyksta kiekvienais metais ir trunka tik 2 minutes.

  Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais. „Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, viso pasaulio lietuviai vienu metu giedodami „Tautišką giesmę“ pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosė gyva balsų grandine. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. 

  Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, vos per dešimtmetį tapo gyva, mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena. Šiemet „Tautiška giesmė“ vienu metu visame pasaulyje skambės jau 13-ąjį kartą.

  „Tautiška giesmė“ – tai mus visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

  Giedokime savo šalies himną visi drauge!

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter