D6

Tęsiasi projektas „Sportuoju – augu sveikas“

Birželio 13 d. Butrimonių gimnazijoje vykdant bendradarbiavimo projektą „Sportuoju – augu sveikas“ tradiciškai lankėsi Alytaus Dzūkijos mokyklos 9 e klasės mokiniai ir jų mokytoja Snieguolė Gavelienė. Projekto tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, emocinį atsparumą, plėsti pažinimo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Šį kartą mokiniai lankėsi įspūdingame Butrimonių Trijų tautų muziejuje ir etnografiniame gimnazijos muziejuje. Butrimonių gimnazijos istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė informatyviai ir įtraukiančiai papasakojo apie miestelio raidą ir čia gyvenusių trijų tautų – lietuvių, totorių ir žydų – likimus. Mokiniai apžiūrėdami ekspoziciją susipažino su trijų tautų kultūra, amatais, gyvenimo būdu. Mokytojos pateikti įdomūs faktai kėlė mokinių susidomėjimą, suteikė ypatingą pojūtį ir padėjo geriau įsijausti į praeities gyvenimą.

Apsilankymas šiuose muziejuose svečiams sukėlė daug teigiamų emocijų ir leido geriau suprasti mūsų krašto kultūrinį paveldą. Išvykdami svečiai žadėjo, kad grįžę pasidalins įspūdžiais ir rekomenduos visiems, kas domisi Lietuvos istorija ir tradicijomis, apsilankyti Trijų tautų moderniame muziejuje Butrimonyse.

Specialioji pedagogė Irena Rakauskienė