inovatyvus-prisistatymas_page-0001c

Ugdymo karjerai savaitė

Kovo pirmąją savaitę Butrimonių gimnazijos II-IV g klasių mokiniams organizuoti ugdymo karjerai mokymai, paskaitos. Didžiausias apsisprendimo metas artėja abiturientams, nes jiems svarbu ne tik gerai pasiruošti brandos egzaminams, bet ir tinkamai pasirinkti studijas, o tai dažnai neduoda ramybės. Atpažinti ir suvaldyti stresą, nepasiduoti neigiamoms emocijoms, mokė ISM studentų priėmimo vadovė Aistė Rimkutė. Ši jauna ir energinga lektorė, pateikdama savo asmeninės patirties pavyzdžių, patarė, kaip įveikti nerimą, jaudulį prieš egzaminus ir pasiekti geresnių rezultatų. Praktinėje-interaktyvioje paskaitoje supažindino su streso valdymo būdais, suteikė žinių apie streso ir emocijų valdymo technikas bei mokė jas taikyti praktikoje.

Be to, pradedančiam karjerą žmogui labai svarbu mokėti save pristatyti darbdaviui, pabrėžti savo gebėjimus ir atskleisti motyvaciją siūlomam darbui. Gyvenimo aprašymas – tai žmogaus vizitinė kortelė. Kokia ji turi būti? Kokius pasiekimus, žinias ir patirtį reikėtų akcentuoti, kad išsiskirtum iš kitų kandidatų? Kokie pagrindiniai motyvacinio laiško rašymo akcentai? Kaip kūrybiškai atskleisti savo stipriąsias puses, lūkesčius ir motyvaciją? Į visus šiuos klausimus atsakė Aistė Rimkutė antrųjų mokymų metu. Taip pat mokymų metu buvo trumpai apžvelgtos studijos ISM universitete – pristatytos išankstinio priėmimo vertės, finansuojamo mokslo galimybės bei studijų programos.

Bene svarbiausi dalykai abiturientams aptarti susitikime su LAMA BPO vyresniąja konsultante Odeta Kardauske. Gimnazistams konsultantė pristatė Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas, studijų specifiką ir naujoves, supažindino su minimaliais stojimo reikalavimais, konkursinio balo sandara, papildomų balų skyrimo tvarka ir prašymo LAMA BPO sistemoje pildymu. Atkreiptas dėmesys, jog labai svarbu teisingai ir nevėluojant užpildyti dokumentus. Galimybes abiturientai turėtų vertinti remdamiesi tikslia informacija: apgalvoti, kaip sekasi vienas ar kitas mokomasis dalykas, pasižiūrėti ankstesnių metų stojimo rezultatus, susirinkti kuo daugiau informacijos, kuri padėtų prognozuoti tam tikrus egzaminų, o vėliau ir stojimo į aukštąsias ar profesinio rengimo mokyklas rezultatus.

Tikimės, kad paskaitos ir mokymai gimnazistams bus naudingi: dešimtokai ir vienuoliktokai apsvarstys būsimus pasirinkimus, o abiturientai sėkmingai išlaikys brandos egzaminus ir rinksis tolesnį gyvenimo kelią.