20220408_134540

Užsiėmimas su robotukais STEAM atviros prieigos centre

Butrimonių gimnazija rudenį iš „Kokybės krepšelio“ lėšų įsigijo tris EV3 robotukus, todėl mokiniai jau spėjo su jais susipažinti dirbdami grupelėmis, o balandžio 8 dieną gimnazijos NVŠ būrelio „Kuriu su LogoMotion ir mokausi programuoti Scratch bei micro:bit kompiuteriukais“ 5 klasės mokiniai, lankantys Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademiją, praleido popietę Alytaus STEAM atviros prieigos centre ir patobulino savo įgūdžius dirbdami su EV3 robotukais. Be galo džiugu, kad nemokamai apsilankyti STEAM centre Jaunųjų informatikų akademija sudarė galimybes ir patiems mažiausiems NVŠ būrelio nariams.

STEAM centre mokiniams buvo parodytas trumpas filmukas apie robotų naudojimą bei supažindinta su kitais čia esančiais robotais. Pasiskirstę po du, mokiniai savo veiklas pradėjo nuo robotų konstravimo, po to kūrė jiems programas. Iš pradžių jų robotai privalėjo įveikti paprastą labirintą važiuodami tiesiai ir pasisukdami į šoną. Paskui jų laukė sudėtingesnė užduotis – įvažiuoti į labirintą ir apsisukus iš jo išvažiuoti, o trečioje užduotyje mokiniai turėjo parašyti programą, kad robotas sustotų reikiamoje vietoje, signalizuotų, mirksėtų švieselėmis ir sėkmingai įveiktų dar sudėtingesnį labirintą.

Norint atlikti šias užduotis, teko pasitelkti matematikos žinias ir reikėjo gerokai pasistengti, kad robotai paklustų savo kūrėjams ir važiuotų tinkamai bei pasisuktų norima kryptimi. Dirbant porose mokiniams teko mokytis dalintis darbus bei draugiškai bendradarbiauti konstruojant bei kuriant programas ir tai nebuvo labai paprasta. Mokiniams šis užsiėmimas labai patiko ir buvo naudingas – įgyta programavimo, eksperimentavimo ir lyderystės bei bendradarbiavimo patirties.

Dėkojame Alytaus STEAM atviros prieigos centro vadovei Valei Zdanavičienei už suteiktą galimybę apsilankyti STEAM centre ir Robotikos/IT laboratorijos metodininkei Editai Griškėnienei už įdomų užsiėmimą su robotais.

Informacinių technologijų mokytoja metodininkė Jonė Poliakienė