Vardinis profesorės Irenos Milkevičiūtės muzikos kabinetas

Idėja įrengti profesorės I. Milkevičiūtės vardo muzikos kabinetą  kilo muzikos mokytojai Neringai Valvonienei. Konsultavimasis su primadona, net įvairių smulkmenų derinimas, įrengimo darbai vyko nuo 2021 m. pavasario, o šį darbą spalio 1 d., paminint Muzikos dieną, vainikavo kabineto atidarymas dalyvaujant pačiai I. Milkevičiūtei.

  Atidarant kabinetą, D. Šostakovičiaus  „Ispanišką šokį“ ir S. Stalmoko „Valsą“ smuikais grojo Alytaus muzikos mokyklos mokytojų Ritos Frendzelienės ir Genovaitės Baniukevičienės mokinės Viltė Maselskaitė, Gabija Gudeliauskaitė, Gerda Brazaitė, Kamilė Dvilinskaitė, pianinu akompanavo Ūla Maselskaitė.

  Profesorės I. Milkevičiūtės vardo muzikos kabineto atidarymo proga primadona gimnazijai ir kabinetui padovanojo vertingą diską su daugelio savo koncertų vaizdo įrašų, 1982 m. Budapešte vykusiame konkurse laimėtos II vietos diplomo ir 1986 m. Tokijuje „Madam Baterflai“ konkurse pelnytos II premijos diplomo kopijas, keletą diskų – „Italų operos lyrika“: sopranas I. Milkevičiūtė su LNOB teatro simfoniniu orkestru ir dirigentu J. Aleksa, diską su primadonos sudainuotomis kompozitorių V. Bellini, G. Puccini, G.Verdi, P.Thaikovsky operų arijomis, atskiru disku 2000 m. išleistas gražiausias solistės atliekamas arijas, tris Aurelijos Arlauskienės  knygas  „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“, knygą „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 įkvepiančių istorijų apie Lietuvos moteris“. Gimnazija džiaugiasi ir didžiuojasi išskirtine primadonos dovana – dviem statulėlėmis už jos muzikinius nuopelnus:   1995 m. Lietuvos teatro sąjungos prizu „Kristoforas“ bei 1997 m. Lietuvos operos bičiulių draugijos prizu „Kipras“. Dar viena, itin šilta ir išskirtinė dovana – paveikslas-istorija „Nematomi drugeliai“, sukurta medijų menininkės, fotografės Agnės  Gintalaitės ir rašytojos, kūrybinio rašymo mokytojos bei kūrybinių dirbtuvių įkūrėjos Viktorijos Urbonaitės. Tai Irenos Milkevičiūtės ir jos dukros – garsios operos solistės Asmik Grigorian gyvenimo ir kūrybos kelio istorijos dalis.

  Primadona,  dėkodama už jai parodytą išskirtinį dėmesį, sakė esanti labai laiminga galėdama būtent Butrimonių gimnazijai paskirti kai kuriuos savo apdovanojimus. I. Milkevičiūtė specialioje kabineto lentoje užrašė palinkėjimą: „Didžiuojuosi esanti šios mokyklos, kurioje teko mokytis, dalimi. Dėkoju už nepaprastą dovaną mano atžvilgiu, esu sujaudinta… Didžiausios sėkmės ir toliau ugdant jaunimą.“