„Kartą mokytojas tarė savo mokiniui:
-Įsivaizduok, kad kiekvieną rytą, kai tu nubundi, tau duoda 86400 eurų su vienintele sąlyga, kad juos išleisi per vieną dieną; neišleistą likutį iš tavęs paima tuomet, kai tu eini miegoti,- tai tokia dovana, tačiau žaidimas gali baigtis bet kuriuo metu. Klausimas: ką tu darytum su tais pinigais?
Jis atsakė, kad kiekvieną eurą išleistų savo malonumams ir dar nupirktų kalną dovanų tiems, kuriuos myli. Jis išleistų kiekvieną centą, kad sukurtų laimingą gyvenimą savo ir aplinkinių: „Netgi tų, kurių aš nepažįstu, nes esu įsitikinęs, jog sugebėčiau dėl savęs ir savo artimųjų išleisti 86400 eurų per dieną, bet kur tu lenki?“
– Toks stebuklingas bankas prieinamas kiekvienam mūsų – tai laikas! Gausybės ragas, iš kurio nuolat teka sekundės… Kiekvieną rytą mes gauname 86400 sekundžių gyvenimo kreditą dienai. Kada vakare einame miegoti, atsargos baigiasi, o kas liko neišgyventa per dieną – dingo. Kiekvieną rytą stebuklas prasideda iš naujo, mums vėl duoda 86400 sekundžių kreditą.
Mes žaidžiame pagal taisykles, kurių nesilaikyti negalime: bankas gali uždaryti sąskaitą bet kuriuo momentu net neperspėjęs; gyvenimas gali sustoti bet kurią sekundę. Ką mes darome su kasdieninėmis 86400 sekundėmis? O gyvenimo sekundė svarbesnė už eurą, tiesa?“
Tokiu štai pasakojimu spalio 27 – osios rytmetį mokytoja Loreta Blaževičienė pradėjo renginį Visų Šventųjų dienai paminėti. Šiais metais renginys vyko kiek kitaip, netradiciškai. Juk viskas gyvenime taip trapu ir laikina. Tai ir norėta perduoti mokiniams. Juk didžiausias mūsų turtas yra laikas. Rytdienos pasaulis yra mūsų mokinių pasaulis. Mes turime kurti jį geresnį negu jis buvo iki šiol, stengtis, kad kiekviena jų diena nepraeitų veltui. Nepasitenkinti kalbomis, kad tas ar anas yra negerai. Visa, kas negerai, galima pakeisti. Visa, kas mes esame, gimsta iš mūsų minčių. Savo mintimis mes sukuriame pasaulį.
Žinant, kad mokinius užplūsta jausmų banga ir galvoje ima rastis daugybė nepaprastai svarbių klausimų, mokiniai buvo pakviesti pasižiūrėti miniatiūros „Pokalbiai su Dievu“, pastatytos pagal N. D. Walsch knygą „Jaunimo pokalbiai su Dievu“ ir rasti bent keletą atsakymų į savo klausimus. Miniatiūroje pasirodę II g, III g bei IV g klasių mokinai nagrinėjo aktualius klausimus, tokius kaip: kodėl paaugliai nesutaria su tėvais, ką daryti, kad juos išgristų tėvai, kaip pačiam pasirinkti ateitį, o ne tik vykdyti tėvų norus, kodėl pasaulyje vyksta karai, mokykloje – smurtas ir patyčios. Mokinių smalsumas buvo patenkintas, atsivėrė daugiau galimybių į sėkmingus santykius su tėvais ir ateitį.
Miniatiūros pabaigoje jaunimo choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Neringos Valvonienės, atliko dainą „Aleliuja“. Tačiau viskas nesibaigė tik renginiu, visą savaitę mokiniai galėjo grožėtis paroda „Žvakių magija“. Mokiniai kūrė žvakides iš įvairiausių medžiagų. Teko dar kartą pasidžiaugti ir didžiuotis mokinių kūrybiškumu. Žvakidžių gausa bei išradingumas pranoko visų lūkesčius.
Parengė anglų kalbos vyr. mokytoja Loreta Blaževičienė