20220519_104109

5 ir I g klasių kultūrinė-pažintinė kelionė į Anykščius

  Gegužės 19 dieną Butrimonių gimnazijos 5 ir I g klasių moksleiviai vyko į kultūrinę – pažintinę kelionę po Anykščių kraštą, kurią organizavo klasių vadovės Jonė Poliakienė ir Dalia Adžgauskienė.

  Ekskursiją pradėjome apsilankymu Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, vėliau sustojome prie A. Vienuolio ir A. Baranausko paminklų. Tuomet vykome į edukaciją Siauruko muziejuje. Siaurukas yra vienas didžiausių ir unikaliausių kultūros paveldo objektų Lietuvoje. Čia apžiūrėjome ekspozicijas, klausėmės gido pasakojamos įdomios siaurojo geležinkelio istorijos, išbandėme garvežio „Kukuška“ kabiną, važiavome drezina bei triračiu ant bėgių, be to, pasisvėrėme buvusiame stoties sandėlyje. Apsilankėme tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinete. Visi norintys pasimatavo stoties viršininko kepurę, turėjo galimybę pasėdėti viršininko kėdėje.

  Toliau keliavome į Anykščių šilelį prie Puntuko. Puntukas – antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens. Pasak padavimo, nešė Puntuką ne tik ledynai – nešė jį ir velnias, norėdamas sudaužyti Anykščių bažnyčią. Tačiau gaidys užgiedojo, nelabasis paleido iš savo nagų Puntuką ir „didumo kaip gryčios“ akmuo nukrito šilelin. Taip rašoma Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Šalia Puntuko akmens vinguriuojantis medžių lajų takas buvo kai kuriems rimtas iššūkis. Tai vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje takas ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, iš kurio grožėjomės vaizdinga Anykščių panorama, Šventosios upės vingiais.

  Po pietų vykome į edukaciją Labirintų parke ,,Painusis labirintų pasaulis“. Mus pasitiko edukatorė, kuri papasakojo labirintų atsiradimo istoriją, pristatė garsiausius pasaulio labirintus, jų ypatumus. Grupę suskirstė į septynias komandas ir pateikė užduotis, kurias reikėjo atlikti per kuo trumpesnį laiką. Komandinės užduotys skatino mokinius tobulinti bendravimo įgūdžius, ugdė lyderystės savybes. Visos komandos užduotis sėkmingai įveikė. Po to rinkomės įvairias pramogas – išbandėme padangų nusileidimo trasas, vandens mūšio valteles, karuseles, šokinėjome ant oro pagalvės ir kt.

  Kitas sustojimas prie Liudiškių kalvos. Kalvos viršūnėje aukštai iškilęs „Laimės žiburys“ – rašytojo J. Biliūno antkapinis paminklas. To paties pavadinimo stebuklinėje pasakoje rašytojas pasakoja apie švytintį stebuklingą užrašą, pasirodžiusį ant aukšto stataus kalno viršūnės – tas, kuris užlips ant to kalno ir ranka pasieks užrašą, visus žmones padarys laimingus. Aišku, į „Laimės žiburį“ kopėme visi.

  Kelionė buvo įdomi, ilga ir pilna įspūdžių.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter