20230316_121105

6 klasės mokiniai – aplinkosauginės konferencijos „Įdomioji ekologija“ dalyviai

  Kovo 16 dieną 6 klasės mokiniams vyko integruota žmogaus ir gamtos bei lietuvių kalbos pamoka, kurios tikslas – palyginti žmogaus požiūrį į gamtą XIX a. ir XX a., suprasti ir įvardinti gamtos apsaugos problemas. 

  Pirmoje pamokos dalyje šeštokai skaitė A. Baranausko poemos ,,Anykščių šilelis“ ištraukas, aptarė vaizduojamo miško vaizdus, išsakė romantikų požiūrį į praeitį, analizavo, kuo panašus ir skirtingas romantizmo epochos ir šiandieninio žmogaus ryšys su gamta.

  Antroje pamokos dalyje aptarta, kokios kyla ekologinės problemos XXI amžiuje, kaip pasikeitė gamta per kelis šimtmečius ir kaip ją saugoti. Vėliau mokiniai dalyvavo nuotolinėje konferencijoje „Įdomioji ekologija“, skirtoje Žemės dienai paminėti. Paskaitos ,,Perdirbti negalima išmesti. Kur dėsime kablelį?“ pranešėjas Jaunius Ramoška supažindino su pakuočių atliekų tvarkymo bei perdirbimo siekiais, pakuočių tvarkymo sistema Lietuvoje, žiedinės ekonomikos įgyvendinimo principais. Taip pat pristatyti gerieji Lietuvoje veikiančių organizacijų bei iniciatyvų pavyzdžiai, savo veikla eksperimentuojantys bei siekiantys gaminti draugiškesnę gamtai pakuotę iš neįprastų medžiagų. Mokiniai mokėsi, kaip rūšiuoti stiklo, popieriaus, plastiko atliekas.

  Pamokos pabaigoje mokiniai išsakė mintis, kaip jie patys gali prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.