Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“
Spalio 12 d. 7-8 klasių mokiniai dalyvavo Kauno VII forto gamtos ir tiksliųjų mokslų mokyklos edukacinėse patyriminio ugdymo(si) veiklose: „Skysčių fizika“ bei „Šalčio kerai“.
„Šalčio kerų“ edukacinė programa net ir spalio mėnesį leido bent trumpam sugrįžti į šaltą žiemą. Jaunieji fizikai ir chemikai programos metu susipažino su ypač žemų temperatūrų medžiagomis – sužinojo, kokia yra skysto azoto lydymosi temperatūra, kaip keičiasi įvairių medžiagų savybės jas stipriai atšaldžius, išsiaiškino, kuo ypatingas sausas ledas ir kodėl jam „tirpstant“ iš jo nieko nelieka. Užsiėmimo metu mokiniai išvydo, kokiuose procesuose naudojamas sausas ledas bei be kokios medžiagos neįmanoma ledų gamyba. Smagios programos pabaigoje kiekvienas dalyvis turėjo galimybę savo rankose palaikyti įspūdingą „debesų“ burbulą.
Edukacinės programos „Skysčių fizika“ metu tyrinėjo vieną iš trijų medžiagos būsenų – skysčius. Jaunieji mokslininkai sužinojo, kokiomis savybėmis pasižymi skysčiai bei išsiaiškino, kuo šie gali būti ypatingi. Susipažinę su skysčių teorija, kibo į praktinius laboratorinių bandymų atlikimus – matavo skysčių klampumą, stebėjo, kaip jie plečiasi aukštoje temperatūroje bei susipažino su medžiagomis, kurios, iš pažiūros, meta tikrą iššūkį fizikos dėsniams. Programos dalyviai išvydo ir rankose palaikė šokti mokantį neniutoninį skystį bei stebėjo ežiu apsimetantį feroskystį, kurį galima tiesiog magnetu pakelti į orą!
Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.