20171214_123032

Gabių vaikų ugdymo projektas ,,Mąstyk, veik, bendrauk“

Butrimonių gimnazijos ir Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio skyriaus septintų klasių mokiniai: Gudelaitis Airidas, Valeišaitė Saulė, Gudelevičius Orintas, Jonika Vakaris, Jonika Rytis, dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės finansuotame projekte ,,Mąstyk, veik, bendrauk“, skirtame rajono bendrojo ugdymo mokyklų gabių vaikų ugdymui. Projektą organizavo Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija. Projektą sudarė dvi dalys: protmūšis Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijoje ir edukacinis užsiėmimas Trakų salos pilyje. Renginyje dalyvavo po 5 mokinius iš visų Alytaus rajono savivaldybės gimnazijų (30 mokinių).

Šio projekto tikslas – kurti ir tobulinti 7-8 klasių gabių vaikų atpažinimo ir ugdymo sistemą, telkiant komandas aktyviam įgytų akademinių žinių ir gebėjimų taikymui, o vienas uždavinių – skatinti mokinių bendradarbiavimą grupėse ir ugdyti kūrybinius gebėjimus.

Lapkričio 16 d. mokiniai dalyvavo integruotame ( menų, lietuvių kalbos, istorijos ir geografijos) protmūšyje, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti. Kūrybinius gebėjimus mokiniai parodė taikliai apibūdindami žodžio reikšmę, skaitydami meninį kūrinį, sudarydami žodžių grandinėlę, sudėdami iš atskirų sakinių legendą apie Alytaus piliakalnį. Geriausiai sekėsi ,,Valančiukų“ komandai, kuriai priklausė Jonika Vakaris. Antroji vieta atiteko komandai ,,Kalbininkai“, kuriai vadovavo Valeišaitė Saulė, o Gudelaičio Airido komandos ,,Kudirkaičiai“ nariai buvo treti.

Gruodžio 14 d. visų komandų nariai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Viduramžių karyba“ ir apžvalginėje ekskursijoje Trakų salos pilyje. Mokiniai susipažino su XII-XV amžiaus Lietuvos bei Vakarų Europos karių ginkluote, šarvais, turėjo galimybę palaikyti rankose ietis, kalavijus, arbaletus.

Trakų salos pilies kieme visi projekto dalyviai buvo įvertinti diplomais ir padėkos raštais.

Butrimonių gimnazijos mokytojos Dalia Adžgauskienė ir Vilma Mielaikienė