DSC00181

Akimirkos iš „Žaliosios olimpiados“ finalo

Spalio 18 dieną Vilniuje, parodų centre Litexpo, vyko pirmosios Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ finalas, kuriame dvylika mokyklų iš Alytaus, Pasvalio, Molėtų, Kauno, Trakų, Mažeikių, Tauragės, Vilniaus, Šalčininkų ir Ukmergės rajonų susirungė dėl geriausios vardo bei pagrindinio prizo – kelionės į Vokietiją. Finale dalyvavo Butrimonių gimnazijos II g klasės mokinių komanda „RTP”. Komandą sudarė Raimonda Abramavičiūtė, Gerda Černiauskaitė, Deimantė Černiauskaitė, Valentinas Straigis, Mantas Stepanavičius ir Gustas Buzaitis, mokiniams pasiruošti konkursui padėjo mokytojos Vilma Mielaikienė ir Jonė Poliakienė.

„Žalioji olimpiada“ šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ pasidėjo  kovo mėn. Pirmajame etape dalyvavo daugiau nei 250 Lietuvos mokyklų. Šiame etape mokyklos bendruomenės turėjo taupyti išteklius – vandenį, elektrą, rūšiuoti atliekas bei stengtis mokyklos inventorių papildyti daiktais, pagamintais iš antrinių žaliavų, o viso proceso metu savo pasiekimus fiksuoti nuotraukomis ir video filmukais. Susumavus pirmojo etapo rezultatus, pusfinalyje  dalyvauti buvo pakviestos 82 komandos iš įvairių Lietuvos regionų. Šios komandos rungėsi devyniuose pusfinalio renginiuose, laimėjusios komandos buvo pakviestos rungtis finale.   Nacionalinės Žaliosios olimpiados finalistais tapo šios komandos:

1. Alytaus r. Butrimonių gimnazija (,,RTP”);

2. Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazija (,,Flamingai”);

3. Molėtų gimnazija (,,Bio MG indikatoriai”);

4. Trakų r. Aukštadvario gimnazija (,,Fenix”);

5. Kauno „Saulės“ gimnazija (,,Saulės baterijos”);

6. Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazija (,,Kūlverstukai”);

7. Tauragės „Varpo“ gimnazija (,,Žalieji patruliai”);

8. Vilniaus Žirmūnų gimnazija (,,Eko VŽG”);

9. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija (,,Šalčia”);

10. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija (,,Polietilentereftalatas”).

Prie 10-ies finalistų grupės  geriausiai atlikę kūrybinę užduotį, iš antrinių medžiagų sukūrę „Žaliosios olimpiados“ logotipą, prisijungė Birštono gimnazijos komanda „PRO-6“ ir Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriaus komanda „Rasakila“.

Finalo metu konkurso dalyviams teko atsakyti į 40 protmūšio klausimų, dalyvauti kūrybinėse užduotyse. Buvo išties nelengva.  Po įnirtingos kovos konkursą laimėjo Molėtų gimnazija (,,Bio MG indikatoriai”).

Renginio svečiai ir dalyviai ne tik galėjo pasisemti naudingų žinių specialioje teminėje konferencijoje, bet ir turėjo išskirtinę progą dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

Konferencijų erdvėje savo patirtimi dalijosi ir pranešimus skaitė įvairų sričių specialistai: aplinkosauginio švietimo projekto „Kita forma“ sumanytoja, VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė, INDI kūrybinės studijos dizaineris Simonas Tarvydas, atliekų prevencijos ir tvarkymo strategijos skyriaus vedėja Jurgita Gaižiūnienė, inovatyvios įmonės „LECH LECHA Design“ sumanytoja bei dizainerė Janina Zebireva. Dirbtuvių erdvėje eko menininkai supažindino su savo veikla bei pademonstravo, kaip iš atliekų, pasitelkiant kūrybiškumą, sukurti netikėtus ir vėl naudoti tinkamus gražius, originalius daiktus. „Commune DIY“ parodė, kuo gali tapti sulūžusi riedlentė, „Mėnulio akmens dirbtuvės“ atskleidė, kaip iš antrinių žaliavų pagaminti muzikos instrumentą. Naujus dalykus išrasti, kurti, matuoti ir konstruoti skatino „Robotikos akademijos“ atstovai. Projekto „Kita forma“ dirbtuvėse renginio svečiai galėjo pasisemti pačių netikėčiausių idėjų, o smalsiausi ir aktyviausi moksleiviai kuriant sirgalių atributiką buvo kviečiami ruoštis ateinančių metų olimpiadai.

Butrimonių gimnazijos informacija