image3 (1)

Alytaus r. Butrimonių gimnazija. Lietuviško tinklo „Maxima“ socialinės atsakomybės projektas „Mes – bendruomenė“ įgyvendintas!

Alytaus r. Butrimonių gimnazija įgyvendino projektą „Butrimonių SPO(R)TAS“. Pagrindinis projekto tikslas – Butrimonių seniūnijos bendruomenės fizinio aktyvumo ir užimtumo didinimas. Projekto tikslinės grupės: vaikai ir jaunimas bei gyvenamosios vietovės bendruomenės asmenys.

Butrimonys pasižymi traukos objektais, sutvarkytomis aplinkomis, tačiau neturi jokio vandens telkinio ar didesnio miško masyvo. Didesnė užuovėja ar pavėsis vasaros metu yra gimnazijos parkas. Būtent jame jau įrengta erdvė, kurioje turiningai laisvalaikį gali leisti visi bendruomenės nariai. Erdvė yra atvira, todėl ja naudotis gali ir Butrimonių svečiai, kurių ypač padaugėja vasaros laikotarpiu (dėl Butrimonyse įrengto unikalaus fontano ir paminklo pasaulio krepšinio motinai Sendai Valvrojenski Berenson-Abbott).

Projekto metu įgarsinta esama krepšinio aikštelė, joje muzika įsijungia kiekvieną vakarą 17 val. ir išsijungia 20 val., aikštelėje įrengtas savaiminis apšvietimas, vaizdo kamera. Šalia krepšinio aikštelės, pašalinus nereikalingus medžius, įrengta pliažo futbolo ir tinklinio aikštelė, smėliadėžės, karstynės, laipynės, supynės vaikams. Šalia įrengtoje „Dailės galerijoje“ (parko teritorijoje ant virvių pakabinti per 50-imt mokinių darbų-paveikslų) su suolais, stalais laiką gali leisti mėgstantys skaityti, žaisti šaškėmis, bendrauti. Visoje parko teritorijoje įrengta 11-os duobučių futbolo golfo aikštelė. Šalia dabar esančių lauko treniruoklių atsirado gamtiniai treniruokliai-suoleliai, jėgos staklės, štangos, hanteliai ir kt. Sveikatingumo erdvėje įrengtos prausyklos, šiukšliadėžės, lauko rūbų kabyklos.

Spalio 1 dieną vyko seniūnijos sporto šventė ir šio projekto veiklų pristatymas Butrimonių bendruomenei. Šventės dalyviai ne tik susipažino su naujai įrengta sporto erdve, bet ir dalyvavo įvairių sporto šakų varžybose, atrakcijose, laimėjo puikių prizų, bendravo prie vaišių stalo.

Ateityje parko teritorijoje rėmėjų lėšomis taip pat numatoma įamžinti respublikinę sporto ir meno šventę „Adamkiada“: įrengti aukurą, skulptūrą, informacinį stendą ir kt.

Neabejotinai, įgyvendinus projektą „Butrimonių gimnazijos parkas-„Butrimonių SPO(R)TAS“, taps traukos tašku įvairaus amžiaus vaikams, jų tėvams, į Butrimonis sugrįžtantiems buvusiems mokiniams, svečiams. Sukurta infrastruktūra pagerins laisvalaikio kultūrą, sustiprins socialinę sanglaudą, žmonių užimtumą ir emocinę būklę.

Dėkojame prekybos tinklui „Maxima“, Alytaus rajono savivaldybei už bendruomenės iniciatyvų rėmimą. Tariame nuoširdų ačiū gimnazijos bendruomenei, gimnazijos „Tėvų klasei“ už svarų prisidėjimą savo darbais ir idėjomis prie šio projekto įgyvendinimo.

Sveikatingumo erdvė „Butrimonių SPO(R)TAS“ įrengta! Naudokimės ja prasmingai, atsakingai, kultūringai!

Butrimonių gimnazijos informacija