Aštuntąją „Adamkiadą“ Butrimonių gimnazijoje apglėbė gerumo sparnai

  Apsisukus metams,  jau 8-oji „Adamkiada“ po savo vėliava vėl subūrė Butrimonių gimnazijoje gimusios ir išplaukusios į respublikinius vandenis sporto ir meno šventės dalyvius. Kasmet šioje šventėje entuziastingai dalyvauja daug Lietuvos mokyklų – ir šiemet jų 20. Per septynerius metus visose „Adamkiadose“  dalyvavo įspūdingas skaičius dalyvių – daugiau kaip 3000, o jiems įteikiama daugybė nominacijų, taurių, prizų.

„Adamkiada“- išskirtinis projektas

  Ryškiai spindinti ,,Adamkiados“ žvaigždė – išskirtinis projektas Lietuvos švietimo bendruomenėje: yra pelnęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto „Olimpinės kartos“ apdovanojimą „Metų projektas“ ir tradicinę alyvmedžio šakelės statulėlę.

  Gimnazija pagrįstai didžiuojasi, kad „Adamkiadą“, kurios sumanytojas ir iniciatorius  gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, globoja Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, dalyvavęs ankstesnėse keliose šventėse. Šiemetinėje „Adamkiadoje“ dar vienas naujas  gražus akcentas – vardinė Prezidento Valdo Adamkaus pasirašyta pereinamoji taurė.

  „Adamkiada“ vis papildo savo veiklų sąrašą, ir šiemet vyko ne tik sporto varžybos (mokiniai varžėsi mėgstamiausiose prezidento Valdo Adamkaus pamėgtose šuolio į tolį, futbolo), dailės pleneras, dainų konkursas, bet ir protmūšis.

Pagerbtas Almos Adamkienės atminimas

  Atidarant „Adamkiadą“,  tylos minute buvo pagerbta neseniai į amžinybę išėjusi tauri Lietuvos asmenybė – ponia Alma Adamkienė ir 15 metų veikusio jos labdaros ir paramos fondo pirmininkė bei koordinatorė – šviesaus atminimo Sigutė Kačinskienė.

  Dar 1999-aisiais įkurtas Almos Adamkienės labdaros fondas rėmė kaimo mokyklas,  šeimas, vaikų ligonines, globos namus, vykdė įvairius projektus. Fondo altruistinė veikla ir humanistinis požiūris į pažeidžiamiausius, gabius vaikus, neturinčius galimybių savo talento saviraiškai, buvo jo esmė. Ponia Alma Adamkienė buvo ir liks Lietuvos žmonėms įkvepiantis taurumo, altruizmo ir gebėjimo kurti geresnį pasaulį pavyzdys. Ji buvo ir liks Lietuvai Šviesos Žmogus, kūręs gražesnę bendrystę ir skleidęs šviesią viltį.

  Fondo globotos mokyklos savo  partnerystę tęsė ir pasibaigus jo veiklai – būtent Butrimonyse 2015-aisiais gimusi respublikinė sporto ir meno šventė „Adamkiada“ įkūnijo šią prasmingą bendradarbiavimo idėją. Tad tokiame įvykių kontekste didžiai prasmingas šventės vedėjų – abiturientų Akvilės Marcinkevičiūtės ir Airido Gudelaičio kvietimas kurti gyvenimą atsigręžiant vieniems į kitus, auginant draugystės gėlę ir gerumo sparnus, pagerbiant iškilias asmenybes-Šviesos karius, įkvepiančius viltį, skleidusius taurumą. Aštuntosios „Adamkiados“ simbolis – gerumo sparnai yra didžiausia pagarbos Prezidentui Valdui Adamkui ir poniai Almai Adamkienei išraiška.

Šventė tradiciškai atidaryta vidiniame gimnazijos kiemelyje

  Kaip visada, šventę papuošė muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo merginų ansamblio atlikta daina „Sparnai gerumo“ ir šokių mokytojos Živilės Patinskaitės mažieji šokėjai. Gimnazijos direktorius, paskelbdamas 8-osios „Adamkiados“ pradžią, kalbėjo: „Sveikinu visus čia, Butrimonių gimnazijoje, mūsų vidiniame kiemelyje šalia ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondui skirto aukuro ir mus vienijančios „Adamkiados“ vėliavos. Džiugu, kad šiemet į mūsų šeimą antrus metus įsilieja Alytaus rajono savivaldybės, kurios garbės pilietė yra p. A. Adamkienė, ugdymo įstaigos. Seniai taip buvo – jos čia dalyvauja visos! Tai savotiškai ir atviras Alytaus rajono čempionatas!“ Direktorius dėkojo visiems, kurie palaiko „brangaus ir daug davusio (fiziškai ir dvasiškai) fondo idėjas ir darbus“.

  Prieš „Adamkiadą“ viešėjusiam Prezidentūroje V. Valvoniui Prezidentas pabrėžė, kokia svarbi jam ši idėja, pagarba ponios Almos labdaros ir paramos fondui, jos asmeniui ir jam pačiam. „Patikėkite, tai pats didžiausias ir tikriausias džiaugsmas, – sakė Prezidentas. – Lenkiuosi prieš visus dalyvius, organizatorius ir šios šventės rėmėjus.“

  Renginyje šiemet dalyvavo garbingi svečiai: „Adamkiados“ dalyvius pasveikinusi Alytaus rajono  savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė ir jos patarėja Agnė Mankevičiūtė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė, Lietuvos sporto muziejaus direktorė Ilona Petrokienė ir ilgametis jo direktorius Pranas Majauskas, Butrimonių seniūnijos seniūnas Andrius Karlonas, Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai  Kęstutis Patinskas ir Živilė Patinskaitė.   

Įteikti apdovanojimai nugalėtojams

  Šiemetinėje ,,Adamkiadoje” buvo tikri olimpinio ryžto proveržiai, o sportininkai pasiekė puikių rezultatų: bendrojoje kompleksinėje įskaitoje pergalę plėšte išplėšė ir ir įspūdingu trofėjumi—Prezidento vardine pereinamąja taure džiaugėsi Butrimonių gimnazijos komanda. Antra vieta teko Vilniaus rajono Riešės gimnazijos komandai, o trečiąją pelnė Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazija. Komandos apdovanotos taurėmis, diplomais, rėmėjų dovanomis. Visų rungčių I-III vietų laimėtojai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, asmeniškai pasirašytais Prezidento V. Adamkaus diplomais, Lengvosios atletikos ir futbolo federacijos įsteigtais prizais, o visoms mokykloms – ,,Adamkiados” dalyvėms  buvo įteikti padėkų raštai.

  Prie istorinio Punios piliakalnio vykusio dailės plenero jaunieji menininkai nutapė 18 darbų, laureatais tapo Raminta Pangonytė iš Plutiškių gimnazijos, Riešės gimnazijos mokinė Vaiva Petravičiūtė ir Alytaus rajono sporto ir meno mokyklos ugdytinė Gabija Kaškonaitė.

  Dainų konkurso laureatės – Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokinė Kotryna Dabravolskaitė, Evelina Dubauskaitė iš Raseinių rajono Ariogalos gimnazijos ir Šalčininkų rajono Turgelių “Aistuvos” gimnazijos gimnazistė Lija Žilko. Protmūšį laimėjo Daugų Vlado Mirono gimnazijos komanda, antrą vietą pelnė Miroslavo gimnazija, o trečioji atiteko Riešės gimnazijos komandai.

  Šiemet šventėje vėl vyko loterija, kurioje dalyvavo visi atvykusių mokyklų mokiniai. Loterijos prizai, pradžiuginę laimėtojus, buvo puikūs – Futbolo federacijos futbolo kamuoliai, kuprinės, sportiniai marškinėliai, kepuraitės, picerijų tinklo UAB „Delano” dovanų kortelės, AB ,,Žemaitijos pienas” produkcija, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos ,,Nemunas”, Lietuvos sporto muziejaus, Lengvosios atletikos federacijos, Kazickų šeimos fondo, labdaros ir paramos fondo ,,Auginame ateitį” įsteigti prizai.

  Gimnazijos lauko erdvėse veikė Alytaus r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro mobili palapinė, kur pasiūlytos veiklos pritraukė nemažai susidomėjusiųjų. Šventės dalyviams buvo organizuota loterija, susijusi su fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos, mitybos bei pirmosios pagalbos sritimis.

  Kiekvienos „Adamkiados“ išskirtinumas kaskart pasiekiamas partnerių bei rėmėjų dėka. Gimnazija dėkoja padėjusiems įgyvendinti 8-ąją „Adamkiadą“: nuolatinei partnerei ir rėmėjai Alytaus rajono savivaldybei, Kazickų šeimos fondui, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijai „Nemunas“, Labdaros ir paramos fondui „Auginame ateitį”, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai, Lietuvos futbolo federacijos Lietuvos masinio futbolo asociacijai, Lietuvos sporto muziejui, UAB „Delano“, UAB „Lankava“, UAB „Gamyba“, UAB „Litnėja” – parduotuvė „AIBĖ“, AB „Žemaitijos pienas”, Alytaus r. visuomenės sveikatos biurui,  Alytaus r. savivaldybės kultūros centrui, UAB „Rivona“, UAB „Tarzanija“, UAB „CNC catering“, Butrimonių seniūnijai, taip pat informaciniams rėmėjams – dienraščiui „Alytaus naujienos“, radijo stočiai FM99, interneto portalams „Alytaus gidas“ ir „Danielius.net“, gimnazijos „Tėvų klasės“ pirmininkei Kristinai Valaitienei, padėjusiai papuošti gimnazijos vidaus ir lauko erdves. Kaip ir kasmet, pačios gimnazijos bendruomenė intensyviai ir atsakingai dirbo ruošdamasi šventei.

  Padedant rėmėjams bei partneriams, aštuntus metus sėkmingai įgyvendinamas išskirtinis „Adamkiados“ projektas, be jokios abejonės, yra glaudaus bendradarbiavimo pergalė, įtvirtinanti siekį nuveikti prasmingus darbus, pelnyti garbę savo kraštui.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė