IMG_20230607_140005

Septintokai – iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ dalyviai

Birželio 7 d. septintokai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuojamoje visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“ ir ugdė pažinimo bei profesines kompetencijas, susipažino su karjeros galimybėmis. Ši iniciatyva padeda geriau pažinti tėvų ar kitų šeimos narių profesijas. Mokiniai, iš arčiau pažindami savo artimųjų darbo pasaulį, atranda sau įdomių dalykų, naujų pomėgių ir galbūt savo svajonių profesiją.

Septintokams apie savo verslą, jo subtilybes bei prekybininko darbą maloniai sutiko papasakoti Tito mama Aušra, parduotuvės Butrimonyse savininkė. Mokiniai, pavaišinti ledais (kas gali būti geriau karštą vasaros dieną?!), klausinėjo, kas paskatino pradėti verslą, kaip sekasi bendrauti su klientais, kas tiekia prekes, vykdo buhalterinę apskaitą. Taip pat domėjosi, kas šiame darbe yra nepatrauklu. A. Okmanienė, atsakiusi į klausimus, pasiūlė vaikams pabūti pardavėjais. Drąsiausias buvo Andrius, ryžtingai stojęs už prekystalio ir sėkmingai aptarnavęs čia užsukusią klientę. Po to pavaduoti mamą žengė Titas, jam taip pat sekėsi puikiai – akivaizdu – jis čia ne naujokas!

Pasidairę po parduotuvės lentynas, pasivaišinę ledais, padėkojome parduotuvės šeimininkei už šiltą priėmimą. Klausimas, kuo būti baigus mokyklą, septintokams išties nelengvas: teks dar gerai pagalvoti, o sėkmingai pabaigus šiuos mokslo metus po vasaros atostogų atkakliai kibti į mokslus.

Klasės vadovė Irena Šimanskienė