IMG_20240529_101235

Aštuntokai – iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ dalyviai

  Visuomet yra naudinga sužinoti ką nors naujo, pavyzdžiui, susipažinti su neįprastų profesijų žmonėmis. Aštuntokai, dalyvaudami iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“, į svečius pasikvietė šunų veisėją Vaidą Malonytę-Makulavičienę.

  Gegužės 29 d. ponia Vaida iš Kedonių į gimnaziją atvažiavo ne viena: atsivežė 6 savo augintinius šunis. Dėmesį iš karto patraukė vokiečių aviganė, uoliai sauganti savo šeimininkę ir vežimėlį su penkiais vokiečių nykštukiniais špicais. Šie, nors maži, savo čaižiais balseliais ir nepaprasto grožio išvaizda pelnė visų dėmesį ir simpatijas.

  Šunų šeimininkė Vaida papasakojo, kaip jos namuose atsirado būrys augintinių, paaiškino, kuo skiriasi šunų daugintojai nuo veisėjų, kokie dokumentai liudija gyvūnų kilmę, parodė, kaip atrodo skiepų knygelė.

  Leidusi pasidžiaugti savo pūkuotais špiciukais ir solidžiąja avigane Julian, Vaida pasakojo apie pasirengimą ir dalyvavimą parodose Lietuvoje ir užsienyje, pasidžiaugė, kad jos augintiniai ne kartą yra gavę prizinius apdovanojimus. Įdomu buvo sužinoti apie taisykles, kurios galioja šunų parodose bei privalomas programas ir komandas. Daug sužinojome ir apie šunų priežiūrą, elgesį, charakterius, gabenimo ypatumus.

  Aštuntokams paliko įspūdį mielieji špicai – daugelis klausė, kur ir kaip galėtų įsigyti mažąjį draugą, o Adrijus pripažino, kad būtų smagu turėti tokį ramų, protingą ir išdidų šunį kaip vokiečių aviganis.  

 Nuoširdžiai dėkojame V. Malonytei-Makulavičienei už žaismingą supažindinimą su nekasdieniška profesija ir, žinoma, už galimybę pasidžiaugti jos augintiniais.