received_664610461942591

Butrimoniškiai – varžybų „Pažink gimtąjį kraštą“ dalyviai

Spalio 14 d. mūsų gimnazijos pradinukų komanda (Deivydas Zajančkauskas, 2 kl., Luknė Lukošiūnaitė, 3 kl., Rasuolė Patinskaitė, 4 kl.) dalyvavo rajoninėse orientacinėse pradinių klasių mokinių varžybose „Pažink gimtąjį kraštą“, kurios vyko Simno gimnazijoje ir Simno miesto erdvėse.

Pirmiausia komandos susipažino su Simno gimnazijos istorija ir laboratorija naudodamos skaitmeninį įrankį „QR skaitytuvą“. Vėliau prasidėjo kelionė po Simno miestą: per kuo trumpesnį laiką reikėjo aplankyti 5 stoteles. Pirmoji stotelė buvo UAB „Dainava“ Simno siuvimo cecho filiale. Siuvimo cecho meistrė mokinius supažindino su siuvėjo profesija, pristatė audinio kelią nuo sukirpimo iki pasiūto gaminio. Vėliau mokiniai su juos lydinčiomis mokytojomis, vadovaudamiesi varžybų planu ir skaitmeniniu žemėlapiu, savarankiškai tęsė pažintį su Simno miestelio lankytinais objektais: Simno miestelio Jonų vasaros estrada, Simno sinagoga, Alytaus r. savivaldybės viešąja biblioteka, Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Kiekvienoje stotelėje varžybų dalyviai buvo supažindinti su objekto istorija ir turėjo atlikti įvairias užduotis: ieškoti „pasislėpusių“ veiklų, sukti laimės ratą, analizuoti užrašus, spręsti sudoku, rasti informaciją pagal užuominas, išbandyti jėgas futbolo varžybose.

Mūsų komandai labai patiko įdomiai organizuotas renginys – ne tik praplėtėme istorijos, pasaulio pažinimo, literatūros žinias, bet ir įgijome patirties orientacinio sporto srityje, ugdėme ištvermę, fizines galias ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Karkauskaitė