20221014_091421

7 ir 8 klasės mokiniai apsilankė STEAM atviros prieigos centre

Spalio 14 dieną 7 ir 8 klasės mokiniai, lydimi fizikos mokytojos Jolitos Mensevičienės ir biologijos mokytojos Vilmos Mielaikienės, lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre.

7 klasės mokiniams fizikos ir inžinerijos laboratorijoje vyko užsiėmimas ,,Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis pritaikymas“. Praktinio darbo pirmos dalies metu septintokai, naudodami baltos šviesos šaltinį, stiklines prizmes ir termometrą, nustatė regimosios šviesos sudėtį ir eksperimentiškai įrodė, kad egzistuoja neregimoji šviesa. Antros dalies metu, naudodami skaidrias ir neskaidrias medžiagas, nustatė matomas medžiagų spalvas.

Biologijos ir chemijos laboratorijoje 8 klasės mokiniams vyko praktinis užsiėmimas ,,Dirbtinis inkstas“. Užsiėmimo pradžioje mokiniai prisiminė saugaus elgesio taisykles, susipažino su darbine aplinka ir darbui reikalingais prietaisais. Vėliau sukonstravo dializės maišelį eksperimentui. Tyrė nevienodą dializės membranos laidumą skirtingoms medžiagoms. Matavimo rezultatus surašė į lentelę, formulavo išvadas. Atlikdami praktinį darbą mokiniai pademonstravo kaip, panaudojant pusiau laidžią membraną, galima išvalyti kraują.