Butrimonių gimnazija – vėl sportiškiausių šalies mokyklų tarpe!

Gruodžio 17 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Lietuvos sportiškiausių mokyklų ir geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų konkursų nugalėtojai.

Geriausius Lietuvos kūno kultūros mokytojus ir sportiškiausias Lietuvos mokyklas sveikino švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos olimpinės akademijos, Lietuvos sporto universiteto Sporto edukologijos fakulteto dekanas doc. dr. Arūnas Emeljanovas, Lietuvos moksleivių sporto asociacijos direktorius Audronis Deltuva.

„Sportiškiausios mokyklos, kurių didžioji dalis yra mažesnių miestų ir miestelių mokyklos, kūrybiškai ieško ir randa, kuo sudominti mokinius, pasiūlo įdomios sportinės veiklos, ne tik įprastas kūno kultūros pamokas. Dėkoju atkakliems, aktyviems kūno kultūros mokytojams, mokyklų vadovams, sudarantiems sąlygas mokiniams sportuoti. Sportavimas naudingas ir dėl to, kad sveikas azartas ir prasmingas laisvalaikis yra puiki prevencijos priemonė, ugdo vaikų norą siekti tikslo, moko dirbti komandoje”,– sveikindamas apdovanojimų šventės dalyvius sakė švietimo ir mokslo ministras prof. D. Pavalkis. Šiais metais tryliktą kartą rengiamame sportiškiausių Lietuvos mokyklų konkurso finaliniame etape dalyvavo 67 šalies mokyklos. Konkurso tikslas – didinti mokyklų dėmesį, skiriamą kūno kultūrai ir sportui, skatinti sportinę veiklą bei olimpinio ir kilnaus elgesio sporte idėjų populiarinimą, didinti sporto varžybų ir renginių skaičių mokyklose ir kt.

Mokyklos buvo vertinamos pagal tai, kiek atskiroms klasėms skiriama savaitinių kūno kultūros pamokų, neformalaus ugdymo programų, kaip į mokomuosius dalykus integruojamas olimpinis ugdymas, skirti balai už Lietuvos kūno kultūros ženklo programos vykdymą, IT naudojimą, materialinės bazės turtinimą, susumuoti balai už dalyvavimą Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje ir jame pasiektus rezultatus zoninėse, tarpzoninėse ir respublikinėse varžybose bei kiti kriterijai.

Džiugu, kad jau septintą kartą stipriausiųjų Lietuvos mokyklų gretose- Alytaus r. Butrimonių gimnazija. Jai įteikta gražuolė taurė, 1000 Lt. piniginis prizas, sportinis inventorius, o kūno kultūros mokytojai Vytas Kurpoviesas, Arūnas Simonaitis ir Valdas Valvonis už sportinės veiklos organizavimą, sporto populiarinimą apdovanoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro padėkos raštais.

Valdas Valvonis, kūno kultūros mokytojas metodininkas, gimnazijos direktorius