_1827

Butrimonyse – naujos sporto bazės atidarymo šventė!

Sporto tradicija Butrimonyse itin stipri, ko gero, jau nieko nestebina organizuojamų renginių: įvairiausių rungtynių ir varžybų, sporto projektų gausa. Jau keletą metų Butrimonių gimnazija yra viena sportiškiausių šalies mokyklų, kelis kartus – LMOF (Lietuvos mokinių olimpinio festivalio) nugalėtoja. Seniūnijos jaunimas ir vyresnieji noriai dalyvauja sporto šventėse, vykstančiose visais metų laikais.

Spalio 7 dieną Butrimonyse įvyko naujų sporto erdvių pristatymas visuomenei: renovuoto gimnazijos stadiono bėgimo takų ir suremontuoto bei naujai įrengto gimnazijos rūsio atidarymas. Šiuos sporto projektus Alytaus rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Pišo rajono savivaldybe (Lenkijos Respublika) bei Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondu, vietos bendruomene, vykdė siekdama užtikrinti sveikesnį ir aktyvesnį Butrimonių bendruomenės narių gyvenimą, įvairinti aktyvaus sporto ir laisvalaikio veiklas. Mokiniai ypač palankiai vertina gimnazijos rūsio atnaujinimą, nes čia jie galės turiningai leisti laisvalaikį nepriklausomai nuo oro sąlygų, kas kaimo vietovėse itin aktualu. Patalpas aktyviausi bendruomenės nariai suremontavo savo jėgomis, o už projekto lėšas įsigyta treniruoklių, garso ir vaizdo technikos, stalo, logikos žaidimų ir kitokios įrangos.

Naujos sporto bazės atidarymo šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Aurimas Truncė, UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ vadovas Rytautas Jakulis, Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas, klebonas Juozas Bakšys, rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė, savivaldybės darbuotojai, tarybos nariai. Šventė pradėta iškilmingai uždegant Aukuro ugnį, įžiebiant olimpinį deglą, iškeliant olimpinę vėliavą. Meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė gražiais butrimoniškių sporto rezultatais ir tradicijomis, pasveikino įgyvendinus du svarbius projektus, palinkėjo sėkmingų naujų startų ir dar puikesnių finišų. Stadiono pakraštyje, šalia bėgimo tako, įmontuota kapsulė su tekstu ateities kartoms, kurį parašais patvirtino meras A. Vrubliauskas, UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ vadovas R. Jakulis ir Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

Didelio šventės dalyvių susidomėjimo sulaukė ne tik kapsulės įleidimo ceremonija, šventiniai fejerverkai perkirpus juostelę rūsio prieigose, pasivaikščiojimas atnaujintame rūsyje, bet ir trumpųjų nuotolių bėgimas naujuoju bėgimo taku bei pirmasis Solidarumo bėgimas, į kurį kvietė organizacija „Gelbėkit vaikus“.

„Darna, grožis ir sveikata reikalauja ne tik lavintis mokslo ir meno srityje, bet ir visą gyvenimą užsiiminėti fiziniais pratimais, gimnastika“. Pritardami šiems graikų filosofo Platono žodžiams, projekto iniciatoriai ir projektuotojai, statybos darbų rangovas, Alytaus rajono savivaldybė, Butrimonių gimnazijos bendruomenė tikisi: rekonstravus stadioną, atnaujinus rūsį -pagerinus sąlygas sportuoti ir leisti laisvalaikį, mokiniai ir seniūnijos gyventojai atsakingai naudosis sukurta sporto baze. Butrimonių gimnazija sieks pateisinti ir išlaikyti sportiškiausios šalies mokyklos titulą, o bendruomenės narių gyvenimas bus aktyvesnis ir sveikesnis.

Irena Šimanskienė, Butrimonių gimnazijos mokytoja