Ebru meno edukacija

Butrimonių gimnazijoje – ebru meno edukacija

Lapkričio 13 d. visi Butrimonių gimnazijos 1-5 klasių mokiniai dalyvavo Kultūros paso lėšomis apmokamoje tapybos programoje. Tapyba ant vandens (ebru) – tai meno forma, saugoma UNESCO kultūros paveldo. Ji nepalieka abejingų dėl nesunkiai gaunamo išskirtinio rezultato, greitai kintančio proceso, neįprasto spalvų ir formų žaismo bei netikėtumo. Tuo galėjo įsitikinti jauniausi mūsų gimnazijos mokiniai.

Užsiėmimo pradžioje edukatorė Rita Klevinskienė mokiniams papasakojo ebru atsiradimo istoriją, supažindino su priemonėmis, paaiškino ir parodė, kaip vyksta piešimas ant vandens. Stebėdami, kaip nesudėtingai galima nupiešti vandenyje gėlytę, širdelę ar kitą figūrėlę, mažieji aikčiojo iš nuostabos ir nekantriai laukė, kol patys galės tapti dailininkais.
Užsirišę prijuostėles, mokiniai smalsiai rikiavosi prie specialių indų, kuriose tyvuliavo jūros dumbliais ir žolelėmis sutirštintas vanduo. Pirmiausia vaikai rinkosi patinkančias spalvas, o dažų teptuku ištaškę foną specialiomis lazdelėmis formavo ornamentus. Ši veikla buvo pati ilgiausia ir įdomiausia: specialiomis šukomis braukė per dažus, stebėjo jų permainas, vėl naudojo lazdeles ir, atrodo, patys stebėjosi savo kūrinėliais. Galiausiai jaunieji tapytojai savo darbelius nuo vandens paviršiaus perkėlė ant specialių popieriaus lapų.

Tapyba ant vandens suteikia galimybių išreikšti emocijas, lavinti dėmesį bei rankų judesius, atskleisti kūrybiškumą. Čia susilieja spalvos, vanduo ir judesys viename veiksme, o piešti gali skirtingų įgūdžių ir gebėjimų mokiniai. Visi gali džiaugtis procesu ir savo sukurtu piešiniu, kuris lieka atminimui.

Butrimonių gimnazijos informacija