Alytaus r. Butrimonių gimnazijoje Jaunieji šauliai kabina pačių pagamintus atvarus, skirtus, Gedulo ir Vilties dienai paminėti

Butrimonių gimnazijoje plazdena laisvės ir vilties aitvarai

  Šiemet minimos 79-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmet inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos švietimo institucijose. Šių metų pilietinės iniciatyvos tema ,,Vilties aitvaras“.

  Minint Gedulo ir vilties dieną Butrimonių gimnazijos jaunieji šauliai, vadovaujami istorijos mokytojos Dalios Adžgauskienės, jaunųjų šaulių vadovės socialinės pedagogės Ramutės Jablonskienės ir kūno kultūros mokytojo Arūno Simonaičio gamino simbolinius laisvės ir vilties aitvarus. Istorijos mokytoja D. Adžgauskienė supažindino su Lietuvos gyventojų trėmimo istorija.

  Aitvaras, kaip simbolis, nuo žilos senovės žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir nesuvaržytas. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės. Tik svajones ir stiprią viltį slapčia nešiojo ir saugojo širdyje.

 

Butrimonių gimnazijos informacija

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter