DSC_0384

Butrimonių gimnazijos dainininkai viešėjo Dzūkijos partizanų dainų šventėje „Laisvės kelias“

Spalio 25 d. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vyko jubiliejinė 10-oji nacionalinė partizanų dainų šventė „Laisvės kelias“. Šis šventinis dainų renginys – tai vienas iš istorinės atminties projektų, kurie yra įgyvendinami vykdant Tarptautinės komisijos koordinuojamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programą“. Šiemet šventė skirta paminėti Adolfo Ramanausko-Vanago metus ir naujam gyvenimui prikelti Dainavos apygardos partizanų dainas.

Renginyje pasirodė moksleiviai iš 20 Lietuvos mokyklų ir svečiai iš Punsko Kovo 11-osios licėjaus, taip pat dalyvavo Druskininkų tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras bei Druskininkų „Bočių“ moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“. Savo prisiminimais pasidalino ir autentišką partizanų dainą atliko legendinis Lietuvos partizanas ir buvęs politinis kalinys Juozas Jakavonis-Tigras (93 m.). Alytaus r. Butrimonių gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis (vadovė muzikos mokytoja Neringa Valvonienė) festivalio dalyviams ir svečiams padovanojo dvi dainas: „Anksti rytelį“ ir „Jei ne auksinės vasaros“.

Šį jau tradiciniu tapusį šventinį renginį organizuoja Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos ugdymo centras, padedant Druskininkų tremties ir rezistencijos muziejui. Juo siekiama paskatinti moksleivių domėjimąsi šalies istorija, ugdyti jaunimo patriotiškumą ir pilietiškumą, išsaugoti ir populiarinti partizaninio karo laikų kultūrinį paveldą, prisidėti prie to, kad partizaninės dainos atrastų savo vietą mokyklinio jaunimo meninių kolektyvų repertuaruose.

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos informacija