Pav.2

Butrimonių gimnazijos mokiniams – narų gelbėtojų pamoka

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos narai-gelbėtojai pakvietė Butrimonių gimnazijos mokinius į neįprastą pamoką ant užšalusio vandens telkinio. Mokiniai stebėjo mokomąsias gelbėjimosi pratybas įlūžus.

Gelbėtojai perspėja mokinius, kad orai labai permainingi ir negalima pasitikėti ledu. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis, jame gali būti įtrūkimų. Netvirtas, plonas ledas būna tose vietose, kur įšalusios medžių šakos ar kiti daiktai, arti nendrių, iš vandens išaugusių krūmų, upelių intakuose, šaltiniuotose vietose. Ledu reikia eiti čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo. „Ledas yra tvirtas, kai jo storis yra daugiau kaip 7 cm ir jis gali išlaikyti žmogų. Tačiau visgi saugiausia, kai jo storis yra ne mažesnis kaip 12 cm. Lipantys ant užšalusių vandens telkinių turi būti ypač atidūs ir laikytis saugumo reikalavimų“, – kalbėjo Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos budinčios pamainos skyrininkas Valdas Klusavičius.

Jei vis tik įlūžote, labai svarbu nepasiduoti panikai ir neprarasti savitvardos. Įvertinę situaciją bandykite ropštis ant ledo į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą ir ridentis nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote.

Pamačius skęstantį žmogų reikia veikti greitai ir ryžtingai: nedelsiant kviesti pagalbą bendruoju pagalbos numeriu 112, o tada bandyti saugiai padėti skęstančiajam. Prie eketės judėti labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Ištraukus žmogų iš ledinio vandens, reikia pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Nuoširdžiai dėkojame Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-os komandos narams gelbėtojams už netradicinę ir itin svarbią pamoką.

Butrimonių gimnazijos informacija