image6

Butrimonių gimnazijoje – sveikatingumo diena pedagogams

  Butrimonių gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų projekte, vykdo sveikatos stiprinimo programą ,,Stiprus kūnas – stiprus protas“. Šių veiklų tikslas ‒ stiprinti bendruomenės narių sveikatą, gilinti sveikatos žinias ir įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos ir visuomenės pastangomis kurti integruotą, viską apimančią sveikatos stiprinimo ir ugdymo sistemą. Visi Butrimonių gimnazijos bendruomenės nariai ištisus metus kviečiami į vykstančias futbolo, tinklinio, krepšinio, bendro fizinio pasiruošimo treniruotes, šokio užsiėmimus, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamas mankštas, kitas sveikatinimo(si) veiklas.

  Viena iš šio projekto veiklų ‒ sveikatingumo diena Butrimonių gimnazijos pedagogams šventiniu laiku tarp Kalėdų ir Trijų Karalių. Sausio 5 d. gimnazijos sporto salėje skambėjo ne mokinių, kaip paprastai, bet pedagogų balsai ir emocijos. Visų pirma, gimnazijos direktorius-laisvasis fizinio ugdymo mokytojas Valdas Valvonis pasveikino renginio dalyvius, linkėdamas sveikatos, sėkmės, sportinio azarto ir puikios nuotaikos. Po apšilimo vyko varžybos. Keturi teisėjai: V. Valvonis, fizinio ugdymo mokytojai Arūnas Simonaitis ir Virginijus Bučius bei socialinė pedagogė Ramutė Jablonskienė kvietė išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse. Akies taiklumą ir rankos miklumą rodėme smiginio ir šaudymo iš lanko rungtyse, krepšinio įgūdžius tobulinome mesdami kamuolį į krepšį, o daugiausiai emocinių šūksnių sulaukė nauja rungtis – Cornhole žaidimas (į žaidimo lentoje esančią kiaurymę reikėjo įmesti kuo daugiau kukurūzais pripildytų maišelių). Šis žaidimas nepaliko abejingų.

  Kol buvo sumuojami rezultatai, visi klausėme socialinio partnerio ‒ Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Jolantos Jakubauskienės trumpos paskaitos apie cukraus žalą ir naudą. Išklausę ją, žinias pasitikrinome smagiai atsakinėdami į klausimus Kahoot programėlėje. Lektorė juokavo, kad esame itin draugiški – teisingus atsakymus ne tik žymime savo mobiliuosiuose įrenginiuose, bet ir sakome garsiai – taigi, vedina puikios nuotaikos viktoriną nugalėjo draugystė. Įveikę 30 klausimų apie sveikus produktus, buvome pavaišinti šokolado fondiu su įvairiais vaisiais. Sporto varžybų teisėjams susumavus rezultatus, visi dalyviai buvo palepinti saldžiais prizais, o asmeninių įskaitų nugalėtojai apdovanoti medaliais ir atminimo dovanėlėmis.

  Vykdant prevencinės sveikatos stiprinimo programos ,,Stiprus kūnas – stiprus protas“ veiklas aktyviai įsitraukia visi gimnazijos bendruomenės nariai nuo jauniausių iki vyriausių. Be šios programos veiklų, Butrimonių gimnazijoje nuolat vyksta įvairios akcijos, šventės, varžybos, įgyvendinami meno ir sporto projektai, susiję su saugia ir sveika aplinka. Gimnazija dalyvauja respublikiniame geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių konkurse, kuriame jau šešis kartus iš eilės tapo laureate. 2022 m. gegužės 27 d. įvyko septintoji respublikinė sporto ir meno šventė „Adamkiada“ (2019 m. šis projektas pelnė garbingą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto „Olimpinės kartos“ apdovanojimą „Metų projektas“ ir tradicinę alyvmedžio šakelės statulėlę.). Jau keletą metų vyksta patriotiniai žygiai, kiti prevenciniai renginiai, bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, organizuojamos savanoriškos veiklos.

  Visų gimnazijoje vykdomų sveikatos stiprinimo programų, projektų, akcijų uždavinys ‒ plėtoti pasitikėjimą ir partnerystę, pagrindine vertybe laikant gerus mokyklos bendruomenės narių tarpusavio santykius, kurti fiziškai saugią ir sveiką ugdymo aplinką, o įgytą patirtį ir žinias skleisti ne tik gimnazijos bendruomenėje, bet ir už jos ribų. Sportas padeda į gyvenimą pažvelgti kitaip: mintys tampa aiškesnės, o psichologinė būsena tvirtesnė. Sportas gerina nuotaiką, padeda pasijusti geriau, sustiprina pasitikėjimą savimi.

Butrimonių gimnazijos informacija