Picture_005

Butrimonių gimnazijos sportininkų derlius

Ruduo – derliaus metas, tad nenuostabu, jog saulėtą rugsėjo 28 d. vidurdienį Raseinių rajono kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ modernioje sporto arenoje susirinko Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių švietimo ir sporto skyrių asmenys, atsakingi už mokinių kūno kultūrą ir sportą, taip pat mokyklų, užėmusių I, II ir III vietas 1-3 grupėje tarp bendrojo lavinimo, pradinio ugdymo ir kaimo vietovių mokyklų, vadovai ir kūno kultūros mokytojai. Čia vyko posėdis „I-VII Lietuvos mokinių olimpiniai festivaliai“, kurio metu buvo apdovanotos VI Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo mokyklos nugalėtojos.
Jau antrą kartą Butrimonių gimnazijos sporto bendruomenė tapo šių, svarbiausių metų mokinių sporto varžybų, vykusių 5 mėnesius, čempione. Štai kaip atrodo prizininkų trejetas:

I v. – Alytaus r. Butrimonių gimnazija; II v.- Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija; III v. – Ukmergės r. Taujėnų vidurinė mokykla. Parsivežti gražuolės taurės, skirtos bendrojo lavinimo kaimo vietovių mokyklų varžybų nugalėtojams, vyko mūsų gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Gramauskas, kūno kultūros mokytojai Arūnas Simonaitis ir Vytas Kurpoviesas, šio straipsnio autorius.

Atrodytų, nieko ypatingo: trys komandos išsidalijo apdovanojimus, juolab, kad dvi iš jų jau treti metai keičiasi ant 1 – 2 nugalėtojų pakylos laiptelio. Tačiau sausa statistika juk nesako, kad dalyvauta „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, kvadrato pradinių ir 5- 6 klasių, krepšinio 3×3, tinklinio, lengvosios atletikos mergaičių ir berniukų zoninėse, tarpzoninėse ir finalinėse varžybose, kovota svarsčių kilnojimo, virvės traukimo rungtyse, o pradinukų kvadrato komanda – bronzos medalių laimėtoja. Butrimoniškiai surinko 798,5 taško, net 74 taškais aplenkdami kaimynus iš Merkinės V. Krėvės gimnazijos ir dar 154 mokyklas bei gimnazijas, dalyvavusios šiose varžybose.

Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė įteikė mūsų gimnazijos direktoriui taurę, Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštą, kūno kultūros mokytojams – Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro padėkos raštus. Visus susirinkusius sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovė Eglė Juodeikienė, šio festivalio vyr. teisėjas Gintaras Prunskus supažindino su VII Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrais ir atskirų sporto šakų nuostatų projektais, naujovėmis. Po audringų diskusijų buvo pritarta projektui, O. Babonienė palinkėjo sėkmės ateinančiais metais ir pasiūlė ta proga paragauti neišpasakyto skonio rūkytų karpių…

Gražuolė taurė puikuojasi gimnazijos pasiekimų vitrinoje tarp kitų trofėjų. Kadangi ji čia naujokė, prie jos dažnai stabteli įvairaus amžiaus mokiniai, pamiršę visus sunkumus, kuriuos teko įveikti lipant į šitą „kalną“, prisimena įspūdingas varžybų akimirkas.