Edukacija „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“

Gruodžio 16 dieną I g klasės  mokiniai, jų vadovė bei chemijos mokytoja vyko į Birštoną. Birštono muziejuje mokiniai dalyvavo edukacijoje „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“. Prieš atvykdami mokiniai ne tik buvo supažindinti su saugaus elgesio instruktažu, bet gavo klausimus, įpareigojančius atidžiai dalyvauti edukacijoje.

Edukacija buvo įdomi ir informatyvi, turėjo patyriminio ugdymo elementų. Edukatorė mokinius supažindino su Birštono mineralinio vandens ir gydyklų istorija, mineralinio vandens gydomosiomis savybėmis bei jo sudėtimi ir visu gavybos procesu, kol vanduo patenka ant mūsų stalo. Sužinojome ir tokių įdomių faktų: per dieną užtenka išgerti 1 litrą mineralinio vandens „Birutė“, kad savo organizmą aprūpintume Mg2+ visos paros norma; Birštonas turi banginį; Birštonas neturi savo teritorijoje gėlo vandens – jį gauna iš gręžinio, esančio kaimyniniame miestelyje. Išklausę įdomią ir informatyvią edukaciją degustavome mineralinius vandenis „Akvilė“, „Birutė“, „Vytautas“ ir  ką tik paimtą iš gręžinio vandenį, kuris nėra visiškai apdorotas ir jo prekyboje nerastume, pajautėme jų skonių skirtumus. Mokiniai įdėmiai klausė informacijos ir rašė atsakymus į jiems pateiktus klausimus. Pranešėja taip pat patikrino mokinių susikaupimą užduodama klausimus, už atsakymus įteikė knygutes apie Birštoną.

Chemijos mokytoja Jurgita Biliuvienė